forum.gorna.net

Free зоната за Телнет клиенти.
Дата и час: 16 Юли 2018, 02:33

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Режим на клавиатурата:

Правила на форума

Натиснете за да видите правилата

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Тютюнопушене..
МнениеПубликувано на: 01 Мар 2012, 12:12 
Telnet user
Аватар

Тук бях чел, че има хора от форума който са спрели цигарите след 10-15 години пушене.
Някой може ли да ми каже КАК ? С воля не става, не знам има ли ефект от тези ''никотинови лепенки'' който рекламират... ? Или някакъв друг метод. Баща ми има леки проблеми с сърцето, и трябва да го накарам да ги спре !

ps. Честита баба Марта.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Тютюнопушене..
МнениеПубликувано на: 01 Мар 2012, 12:50 
Forum Administrator
Аватар

Аз ги спрях след 31 години активно пушене. Това значи минимум по две, а последните няколко години по 3 и повече кутии на ден. И то предимно силни цигари като L&M. Спрях ги от раз защото нямах друг избор - или спирам, или ми остават около 3 месеца най-много. И, спрях. В началото на февруари станаха 4 години.
Моят съвет към всички, желаещи да спрат пушенето е да използват моментите когато са болни и не им се пуши толкова. Тогава самият организъм е поставен в съвсем друг, един вид стресов режим и зависимостта от никотин не е чак толкова голяма, което само по себе си представлява удобен момент да спрете да пушите. Важното е да удържите. Макар, че при мен помогна много волята, се е случвало да ми се допуши и тогава вземах нечия незапалена цигара и я миришех докато желанието отмине. А то отминава, бъдете сигурни. И така. Сега дори някой да пуши покрай мен ми е гадно. Всичко е въпрос на воля. И на инат.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Мар 2012, 13:50 
Telnet user
Аватар

за съжаление, в съвременните цигари почти няма никотин - има много силни пристрастители, зависимоста от тях е много сериозна . отказването наистина става с инат и от раз , всякакви електронни цигари ,никотинови лепенки и подобни са безполезни .

човек станал на 30+ годинки , трябва да е наясно със зависимоста , която го принуждава да харчи почти всичките си пари за цигари ,което ще доведе да е бъдещ клиент на фармацефтични компании и лекарски клиники...и там да оставя останалата част от парите си . само като се замисля , че някой става страшно богат от подобен порок... производството на една кутия с цигари не струва повече от 50-60 стотинки , а се продава 5- 6 лева .

за успешно спиране на цигарите много помага проумяването на най -прости неща , например -с колко по-богат би станал за една година ,ако спреш цигарите . = на около 1500 лв.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 01 Мар 2012, 19:28 
Telnet user
Аватар

simklo написа:

за успешно спиране на цигарите много помага проумяването на най -прости неща , например -с колко по-богат би станал за една година ,ако спреш цигарите . = на около 1500 лв.

Малии, сега като се замислих, вече съм 18000 лева напред :lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2012, 19:15 
Telnet user
Аватар

как така с воля не става?

точно с воля всичко е възможно !!!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 08 Мар 2012, 00:20 
Telnet user
Аватар

Над 5 години не пуша - и аз като сейфман поне 2-3 кутии на ден дънех !
Реших и ги спрях :)
Не е само до волята .
При мен лично - напуках се зверски , на другия ден не ми се помирисваше цигара - ай съм подушил , ай съм "хвърлил серкмето" :)
Един ден акто изкараш без да пушиш си казваш , че можеш и още един , следва седмица , месец и така :)
Най - важно е в момента , когато искаш да ги спреш да премахнеш дразнителите - аз спрях да пия кафе и да се наливам с алкохол за няколко седмици , по простата причина , че когато седна на кафе и ми липсва нещо в ръката ...
Същото и на маса в компания и всички пушат и те провокират да запалиш :)
Пазиш се от компании в които се пуши (поне първите 2 седмици) !
А има и друго - "свиня от лайна не се отказва " - докажи на себе си и на околните , че не си свиня !!!

Дано съм бил полезен :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Юли 2012, 18:28 
Лилавко
Аватар

И какво - сменяш компанията, а старата компания вече т и е сърдита, че не излизаш с тях..... :) Това е малко глупаво. Колкото и дразнители да има не им обръщай внимание и това е.... Нека си пушат, това е все едно на един да му се пие чай, а ти да не искаш - значи той си поръчва чай, а ти нещо друго, същото и с пушенето - те си пушат, а ти не пушиш и толкова :) Ако ти кажат, че не е модерно да не пушиш, не ги слушай, тогава може да се замислиш дали да ги игнорираш напълно, но ако не те подкокороват и не ти пречат като пафкат нищо не те бърка :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Юли 2012, 19:02 
Telnet user
Аватар

Отказващ цигарите сред пушачи ми се струва като китайско мъчение, за върли непушачите не е такъв проблем да са сред пушачи. То не е като чая само един да си го пие. А дразнителите доказват пристрастеността към навика.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2015, 15:28 
Telnet user
Аватар

Аз ги спрях след 10 години активно пушене, разбира се не съжелявам))

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2015, 12:41 
Telnet user
Аватар

Най-добре да не ги почваш и няма да ти се налага да ги отказваш. Така аз направих :D

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2015, 10:36 
Лилавко
Аватар

Соня е най-права с случея :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Юли 2016, 21:21 
Telnet user
Аватар

sonq89 написа:
Най-добре да не ги почваш и няма да ти се налага да ги отказваш. Така аз направих :D

Да, точно така! Веднъж почнат ли се... Не воля, ами не знам какво е нужно, за да се откаже човек от цигарите... :D

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Дек 2016, 11:59 
Telnet user
Аватар

Аз съм пушач от доста дълго време. Но вече мога да се похваля, защото пуша само електронни цигари. Преди около 6 месеца си купих електронна цигара от https://7puffs.bg/ . От тогава не съм и помислял за обикновени цигари. Вече съм забравил дима и неприятната миризма. Пуша си вкъщи без да се притеснявам. След време може да спра да пуша, но засега така ми е много добре.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 21 Дек 2016, 14:33 
Telnet user
Аватар

Здравейте и от мен. Аз искам да се похваля, че също бях доста сериозен пушач 10 години, но вече трета година живея без тютюнев дим :) Нужна е воля! Сега ми е много добре, а го няма този съществен разход!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Дек 2016, 17:26 
Telnet user
Аватар

Браво, това е страхотно.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по