forum.gorna.net

Free зоната за Телнет клиенти.
Дата и час: 16 Дек 2018, 06:48

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Режим на клавиатурата:

Правила на форума

Натиснете за да видите правилата

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 30 Мар 2012, 17:37 
Telnet user
Аватар

Здравейте!
Прочетох доста теми във форума, свързани с проблемите в охлаждането, но за жалост никъде не намерих подобен проблем на моят.
Проблема е следния: имам процесор Core 2 Duo Е6550. Когато го купих (преди около 5г., държеше 38C, a с натоварване стигаше максимум до 48C). Преди около година забелязах, че под натоварване вдига 70C... Реших, че термопастата е за смяна, но дойде зимата и градусите малко паднаха, пък и не ми се занимаваше. Тъ... преди седмица реших да сменя пастата. Смених я с най-обикновена българска силиконова паста (кръгла бяла кутиика) - пак същите градуси, 68-70C при натоварване. Добреее.... взех си пак българска паста тип спринцовка, само че със алуминиеви частици (в магазина ми казаха и че е със сребърни)... пак същото +/- 2 градуса.... Смених и радиатора с чисто нов, пак оригинален на Интел, само че вместо с медна сърцевина като моя, беше с алуминиева... пак същото - 70C... Оставих само радиатора, без паста... пак същото 65-70C... Прави ми впечатление, че когато процесора и видеокартата са на 70C, радиатора на видеото е осезаемо по-горещ от този на процесора, въпреки че са вдигнали еднаква температура. Другото особено нещо е, че се охлажда/загрява с около 10 градуса мигновено, само при смяна на прозореца на игра с прозорец на експлорър-а например. Какво се случва с процесора ми? Някакви идеи?
Попитах 10 специалиста и получих 10 различни отговора... проблема е в пастата, в радиатора, в процесора, дори и в датчиците за температурата ?
Ако проблема е в пастата, защо тогава с паста и без паста температурата е една и съща? Толкова ли са лоши българските пасти, че имат 0 кпд, дори леко отрицателно?
Ако проблема е в процесора/радиатора, не трябва ли да има някаква разлика в температурата когато е със сребърна, силиконова паста, или без паста изобщо?
Ако проблема е в датчиците, не трябва ли поне малко (имам предвид едно +/- 10C) да мръднат, когато е с паста и без паста? И защо компютъра ми не се рестартира, когато товаря процесора на 100% , а той е без термопаста?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 31 Мар 2012, 12:04 
Telnet user
Аватар

Оправих го, проблема е бил в пастата. Закупих нова и всичко си дойде на мястото.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Апр 2012, 11:06 
BMW fan
Аватар

Радиатора с медна сърцевина е по-добър от този с алуминиева,не знам защо си го сменил...
Медта е по-добър проводник на топлина от алуминия 8-)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа