forum.gorna.net

Free зоната за Телнет клиенти.
Дата и час: 19 Окт 2018, 17:41

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Режим на клавиатурата:

Правила на форума

Натиснете за да видите правилата

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2012, 00:26 
Комплексар
Аватар

DOKTORA написа:
Привет отново!

Лаптопа е Compaq Presario CQ50.

Сега един въпрос - какви са симптомите, как се държи един лаптоп при прегряване?
И още нещо - гледах в YouTube как се почистват набитите прахоляци по вентилатора, дъната платка и др. чрез някакъв флакон, който предполагам че е пълен с въздух под налягане, а може би има и друго в него. Та искам да ви попитам - какво всъщност представлява този флакон, от къде мога да си го купя и каква му е цената долу-горе?

Не ти трябва флакон тва са глезотии на американците :)
Лаптопа на съставните му части, и с четка с мек косъм (примерно за рисуване ама по широкичка)
симптомите са че загравя, димек.....някой трабва да се сети да види на кви температури върви. Ако не е отварян да е чистен никога...аз съм на 99% сигурен че проблема е температурен.

така като го гледам тоя кошник го дават с
AMD Turion X2 mobile processor RM-70 / 2.0 GHz
Който па по "каталог" му дават максимална температура на която може да работи 100 градуса

така че би трябвало на idle да е на около 50, натоварен на 70-80

С две думи.....отваряте го и го чистите......или изчаквате, скоро иде зима....при -20 навън, би трябвало да работи :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2012, 14:23 
Telnet user
Аватар

Zero__Cool написа:
С две думи.....отваряте го и го чистите......или изчаквате, скоро иде зима....при -20 навън, би трябвало да работи :)

:lol: :thumbup: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2012, 22:08 
Telnet user
Аватар

Здравейте!

Почистих топа, но ефект нямаше, даже не беше много замърсен.

Обаче, направи ми впечатление нещо друго - до процесора имаше и един голям чип на NVidia, върху който минаваше/опираше охлаждането и между охлаждането и този чип имаше нещо от рода на дунапрен, но по плътен, който разбрах че се казва термопад. Та този термопад беше се разкъсал и почти разпаднал.
Въпроси:
1) Този чип, това ли е прословутия северен мост и възможно ли е заради този разпаднал се и почти липсващ термопад да прегрява и затова компа да не може да зарежда Windows, или Live Linux CD при изваден хард?
2) И след като компа е предстоял дълго време и се е охладил, затова ли топа започва да boot-ва всичко - защото този северен мост се е охладил и започва да прави връзка с всички устройства?
3) Мога ли да намеря такъв термопад някъде в Г.Оряховица, както и специална термопаста за лаптопови процесори ?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2012, 22:25 
Telnet user
Аватар

DOKTORA написа:
Здравейте!

Почистих топа, но ефект нямаше, даже не беше много замърсен.

Обаче, направи ми впечатление нещо друго - до процесора имаше и един голям чип на NVidia, върху който минаваше/опираше охлаждането и между охлаждането и този чип имаше нещо от рода на дунапрен, но по плътен, който разбрах че се казва термопад. Та този термопад беше се разкъсал и почти разпаднал.
Въпроси:
1) Този чип, това ли е прословутия северен мост и възможно ли е заради този разпаднал се и почти липсващ термопад да прегрява и затова компа да не може да зарежда Windows, или Live Linux CD при изваден хард?
2) И след като компа е предстоял дълго време и се е охладил, затова ли топа започва да boot-ва всичко - защото този северен мост се е охладил и започва да прави връзка с всички устройства?
3) Мога ли да намеря такъв термопад някъде в Г.Оряховица, както и специална термопаста за лаптопови процесори ?

:shock: С тези познания защо изобщо питаш тук.имам 2 лаптопа-неработещи.ако ти трябва нещо ще ти го подаря.HP са лаптопите.Ако ти трябва нещо пиши.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2012, 22:42 
Telnet user
Аватар

nVidia ти е видеокартата. Термопада не е дунапрен, а по-скоро метална плоча. Да не е паста това, което си видял?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2012, 23:26 
Telnet user
Аватар

И аз си помислих че това може да е видеото, но NVidia не прави ли северни мостове?

Somnambul, това което беше върху NVidia чипа не беше паста, а нещо като пресован термодунапрен, залепен върху него, защото между охлаждането и чипа има около 1-2 мм. Същият термодунапрен пак между охлаждането и каквото е там, го има и на още две места които ще видите на снимката която ще кача. Тъкмо ще ми кажете какви са тези другите 2 неща които контактуват с охлаждането и кое от чипсета е северния мост?

Ето снимката:

Изображение

От дясно на процесора е NVidia чипа, а над него са другите две неща с които контактува охлаждането и които не знам какво са?
И кое според вас е северния мост, той не би ли трябвало също да контактува с охлаждането?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2012, 11:40 
Telnet user
Аватар

nVidia отдавна не правят чипсети, а за лаптопи не помня да са правили, но не е изключено видеото и чипсета да са едно (като вградена видеокарта). Това отгоре ми прилича на регулатора на напрежение за процесора - това също е топъл елемент.
Термопадовете обикновено бяха едни метални капачки, но явно сега са по-гъвкави.
http://www.dekada.com/catalog/-c-165.html - не изглеждат скъпи, не може да ги няма в някое местно магазинче.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа