forum.gorna.net

Free зоната за Телнет клиенти.
Дата и час: 19 Дек 2014, 04:12

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Режим на клавиатурата:

Правила на форума

Натиснете за да видите правилата

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2009, 11:23 
Telnet user
Аватар

Трябва да ремонтираме покрива на блока, в който живеем, но съседите казват, че това не е техен проблем, понеже са на долни етажи. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем и как го е решил? Видях новият закон за етажната собственост, но според него, за да се стигне до там, трябва да се вземе решение на Управителния съвет на блока, а такъв нямаме. Интересува ме още и ако знаете добри фирми, които извършват тази услуга и евентуално цени на квадрат. Не можем сами да си ремонтираме покрива, защото съм сигурна, че не е евтино, а вкъщи почти всички тавани са протекли.
Ще бъда много благодарна на всеки, който помогне.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2009, 11:28 
Telnet user
Аватар

Ремонтирате си го сами, след това правите - струвате, така че да се запушат каналите на блока.
Лайната избиват на първите етажи, когато почне събиране на пари за отпушване на каналите,
най-спокойно им заявете, че това не е ваш проблем.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2009, 11:31 
Telnet user
Аватар

И нашия блок е в същата ситуация.Ние сме към 5 семейства от блока,които имаме желание да си оправим покрива,но простите пенсионери от първите етажи не искат да се включат :evil: :evil: :evil:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2009, 11:32 
Telnet user
Аватар

some1 написа:
Ремонтирате си го сами, след това правите - струвате, така че да се запушат каналите на блока.
Лайната избиват на първите етажи, когато почне събиране на пари за отпушване на каналите,

Това е вариант Б :D Въпросът е, че нямаме толкова пари сами да си го ремонтираме, на етажа сме само две семейства, а доколкото знам, цифрата е поне 5 000 лв...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2009, 11:37 
Telnet user
Аватар

Не , две семейства не е вариант да оправят цял покрив защото ще са доста парите , ами най-добре оправете само над вас където тече , и наистина им запушете каналите на тия надолу ...

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2009, 11:52 
Telnet user
Аватар

И в блока на нашите (в който и аз живеех до скоро) имат същия проблем. Не искам да те отчайвам, но там поне от 15 години се мъчат да направят нещо. Вече тече до 3 етаж, но нашите са на последния и при ВСЕКИ ДЪЖД вали в стаите, което е ужасно. Сумата е голяма за две семейства, редно е всички да дават, но пък донякъде разбирам и тези от първите етажи. Единия комшия си оправи покрива само над неговия апартамент, но при дъжд се пълни с вода целия таван и през фугите и стените пак просмуква в тях. Мнооого кофти ситуация. Решението е да се оправи целия покрив. Просто не знам как да ти помогна. Дори и да има нещо в новия закон за етажната собственост пак няма как да накараш тези, които не искат да дадат пари :evil: Може, но трябва да се съдите... И отиде то. Проблемът при нашите съседи беше, че някой на инат не искаха да дават пари. Вече протече и при тях и почнаха да се съгласяват, та сега евентуално през месец май догодина почва ремонта. Но просто да се седи и да се чака да протече до първия етаж... [-o<
Успех!
П.С. Не съм писала много!!! По въпроса може да се изпише цяла книга :oops:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2009, 12:22 
Telnet user
Аватар

Има как ама е по другия начин и не е редно ... всичко трябва да стане с разбиране ...

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2009, 12:31 
Telnet user
Аватар

Неслучайно последните етажи не са желани и се намират по-евтино - да не мислите, че е защото стаите са по-малки или стените са криви?

some1 написа:

Това по-лесно могат да го направят долните етажи и пак горните ще ядат...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2009, 15:30 
Telnet user
Аватар

има нов закон за етажната собственост, прочетете го, може да ги съдите до дупка! пенсии, наематели, квито и да са, и при нас се опъваха, после сами напираха да дават пари само и само да не започне дело! на последния етаж е супер, и не са по-евтини апартаментите, т.е. в Горна Оряховоца може и да е така...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2009, 16:01 
Telnet user
Аватар

Ако може някой да намери точния цитат от закона, че може да ги съдъш до дупка да го постне моля и линка от където го е намерил да даде, а като го лепна пред блока дали няма да събират за покрив (имаме същия проблем)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2009, 16:34 
Telnet user
Аватар

И според новия и според стария закон разходите трябва да се разделят между всички. И другото - ако не може да стане доброволно единственият начин е съд. Има още една особеност - тези, които искат ремонта, при започване на делото трябва да внесат някаква сума в съда. После обаче като спечелят делото, другите, които не са искали ремонт, ще платят всички разноски на съда, а техните пари ще ги върнат.

Или ги убеждавате с този довод, или наистина трябва да се съдите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2009, 17:25 
Telnet user
Аватар

AMAH_OT_BAC написа:
И според новия и според стария закон разходите трябва да се разделят между всички. И другото - ако не може да стане доброволно единственият начин е съд. Има още една особеност - тези, които искат ремонта, при започване на делото трябва да внесат някаква сума в съда. После обаче като спечелят делото, другите, които не са искали ремонт, ще платят всички разноски на съда, а техните пари ще ги върнат.

Или ги убеждавате с този довод, или наистина трябва да се съдите.

Ами то от няколко месеца ги сабират уж пък някои даже незнаели ай стига бе...
Трябва ми цитата от закона да ги сплаша, пък дано до съд не се стигне :mad:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2009, 17:50 
Telnet user
Аватар

Аз, бих могъл да намеря, но с какво ще ме сплашиш, за да го направя?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2009, 18:08 
Telnet user
Аватар

Това е тъпо според мен. Все едно ако си в къща и протече тавана, да не ремонтираш само, защото спиш на долния етаж. :shock: Нали сградата е обща и като не се поддържа се руши? Баси хората има... То от една страна като не му тече нормално да не го интересува, ама като протече и при него нещата ще искат много повече пари за ремонт.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2009, 20:04 
Telnet user
Аватар

Значи, по новия закон ти трябва да направите събрание на входа със поименен списък на представител на апартамент и със дневен ред където една от точките е ремонт на покрива.Трябва да се гласува и да имаш 2/3 от гласовете -за,със подписи на съгласилите се.От там на татък събирате парите тези които сте се съгласили и правите като вземате за всичко фактури и сключвате договори с фирмите.Накрая завеждате едно дело срещу тези дето не плащат.бъдете сигурни ,че ще бъдат осъдени.Ама ще платят разноските по делото и хонорара на адвоката.Това е.

Не ме интересува че говорят зад гърба ми,значи още са зад мен!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2009, 20:34 
Telnet user
Аватар

ами мога ли и дограмата на входа да ги накарам да сменим?
с алуминка разбира се........ :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2009, 20:37 
Telnet user
Аватар

Mad_driver написа:
ами мога ли и дограмата на входа да ги накарам да сменим?
с алуминка разбира се........ :D

Ами можеш ,разбира се...само пари не им искай, ...и ще са съгласни на всичко. :wink:
Иначе 2/3 гласове при официално проведено и документирано събрание на съсобствениците. :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2009, 21:03 
Telnet user
Аватар

aisbobo написа:
Значи, по новия закон ти трябва да направите събрание на входа със поименен списък на представител на апартамент и със дневен ред където една от точките е ремонт на покрива.Трябва да се гласува и да имаш 2/3 от гласовете -за,със подписи на съгласилите се.От там на татък събирате парите тези които сте се съгласили и правите като вземате за всичко фактури и сключвате договори с фирмите.Накрая завеждате едно дело срещу тези дето не плащат.бъдете сигурни ,че ще бъдат осъдени.Ама ще платят разноските по делото и хонорара на адвоката.Това е.

Ако има някой по-инат да плати на адвокат има да се съдите 5-10 години. През това време 2 инфлации може да минат, покрива да се разпадне и т.н. Накрая и да спечелиш, ще е символично.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2009, 21:12 
Telnet user
Аватар

300 написа:
aisbobo написа:

Ако има някой по-инат да плати на адвокат има да се съдите 5-10 години. През това време 2 инфлации може да минат, покрива да се разпадне и т.н. Накрая и да спечелиш, ще е символично.

Споко,аз ще ти намеря адвокат,до половин година ще е приключило всичко.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2009, 21:28 
Telnet user
Аватар

aisbobo написа:
Споко,аз ще ти намеря адвокат,до половин година ще е приключило всичко.

Много ясно, че така ще ти обещае и адвоката. Само че отсрещният адвокат пък няма да има грижи да забави делото с поне 2 години.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа