forum.gorna.net

Free зоната за Телнет клиенти.
Дата и час: 21 Сеп 2018, 22:07

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Режим на клавиатурата:

Правила на форума

Натиснете за да видите правилата

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 91 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2009, 20:52 
Telnet Administrator
Аватар

Отново напомням на тези които си носят за преинсталация компютрите по разни фирми.
ВНИМАВАЙТЕ !!!
Да не ви слагат само Service Pack 2 от 2003-та година !!!
Без никакви крапки без антивирусна и със изключена защитна стена !!!
Ако ви казват,че новия Service Pack 3 и патчовете към него бавят компютъра, ВИ ЛЪЖАТ нагло. Просто ги мързи да поработят над компютъра ви 3-4 часа, защото толкова е една инсталация минимум !
На логиката на тези фирми дайте да си слагаме Windows 95 ?!??! За какво ни е Windows XP ??!

Така,че да обобщя:

Ако тези фирми правят горното, това значи,че същите искат да дойдете пак след 3-4 месеца понеже се е омазал Windows.

ВНИМАНИЕ след като си вземете компютъра от преинсталация той трябва да има:
Windows XP + Service Pack 3 + всички патчове за него + Включена защитна стена + автоматични обновявания + антивирусна. Това е минимума !
Ако ви липсва това Ви лъжат и върнете компа да си свършат работата качествено

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2009, 20:56 
Аватар
Мне че нещо, но от както се помня си карам със Sp2-ка. Като я сложна спирам всякакви ъпдейти... спирам и защитната стена. Нямам някакви патчое... и разчитам на моя nod32, който за сега не ме е предавал. И никога до сега съм нямал проблем карам поне минумум година и половината, две с windows-а си. Нито съм го преинсталирал за вируси нито пък някога съм бил спиран от вас заради това.... А много мои познати с този "минумум" често се оплакват. За мене трябва просто човек да знае как и от какво да се пази и как да ползва пълноценно и по-сигурно пс-то си ама като сте казали. :D Скоро мисля да правя преинсталация и нямам намерение да слагам sp3, защитни стени и прочие. :) За мене тоя написан минимум не гарантира нищо 8) :)

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2009, 21:01 
Модератор-GSM Апарати
Аватар

Аз се оправям сам с тези неща по описания от sani начин.Веднъж съм давал лаптопа да го преинсталират в "Телнет" защото трябваше да се цепи а исках да го направи някои който го е правил повече пъти от мен и си бях много доволен.Така че ако някой не разбира наистина е по добре да отиде там, не при някакви смешковци.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2009, 21:02 
Аватар
ilko84 написа:
Аз се оправям сам с тези неща по описания от sani начин.Веднъж съм давал лаптопа да го преинсталират в "Телнет" защото трябваше да се цепи а исках да го направи някои който го е правил повече пъти от мен и си бях много доволен.Така че ако някой не разбира наистина е по добре да отиде там, не при някакви смешковци.

Диком са много разбрани. Поне в Лясковец :) Имах два случая на ъпгрейд тука и без да съм му давал препоръки и насоки си ми беше нагласил всичко и беше дори инсталирал най-нужните програми, антиврусна и прочие. Даже имах май и една, две игрички като бонус. Така,че аз препоръчвам и тях. :)

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2009, 21:04 
Telnet user
Аватар

G0ld написа:
...

% :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2009, 21:07 
Аватар
tyo написа:
G0ld написа:
...

% :mrgreen:

В превод? 8)

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2009, 21:12 
Модератор-GSM Апарати
Аватар

Не знам за диком от Л-ц съм но по принцип нямам навика да ползвам нищо от Лясковец, даже не знам къде е офиса на Телнет плащах си в Горна докато бях на "телнет" и някой ден като се завърна пак в региона мисля отново да ползвам тях, защото съм доволен (има какво да оправят още ама..) Тук в Бургас отидох да си пусна нета дадоха ми листче с мак ип адреси и ако немога и незнам къде да ги "туря" нямаше сигурно да имам нет.Иначе пък 4-ти месец не е спирал нито веднъж и се наистина много бърз, но за отношението им няма да говоря изобщо #-o

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2009, 21:12 
Telnet user
Аватар

G0ld написа:
В превод? 8)

% за реклама

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2009, 21:19 
Аватар
tyo написа:
G0ld написа:
В превод? 8)

% за реклама

O:) 8-[ :whistling: :lol: Кат нещеш да ми даваш ти :twisted: :lol: :^o

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2009, 22:12 
Telnet Administrator
Аватар

Който където иска да си преинсталирва.
Новото си е ново :)
Голд по добре си сложи Windows 95 !
Пц-то ти ще зарежда за 5-6 секунди и вируси сигурно няма скоростта е направо зверска.

Ето тестче:
http://magicboxlive.blogspot.com/2008/0 ... gains.html

Всъщност можеш да потърсиш на google.com
windows service pack 2 vs service pack 3

Ако няма смисъл майкрософт няма да плащат бадева на програмистите да оправят дупките :)
С Вирусите просто си имал късмет или не ходиш на странни сайтове или не пускаш непознати програмки......

За нас е важно да не бълвате вируси по мрежата за да не пречите на останалите потребители.
Ако искате и ДОС си слагайте :)
Вирусите ги спираме веднага който не му харесва има други фирми.
Вируси не търпя в мрежата на Телнет ....

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2009, 22:31 
Аватар
Съгласен съм. :)

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2009, 23:13 
Telnet user
Аватар

sani написа:
Вируси не търпя в мрежата на Телнет ....
То никой не търпи обаче в мрежата на телнет сигурно ако кажа че са хиляди ще ги намаля по бройка. Ама който е с windows така е ,даже и с ъпдейти и тем подобни пак се намушкват.Слагат някоя различна операционна различна от win и проблеми с вирусите няма да имат

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2009, 23:27 
Telnet Administrator
Аватар

Ами следя ги аз не са хиляди :)
По-точно в момента в Горна и Лясковец са 3-ма човека.
В Търново са 27 човека.
И ще ги блокира скоро няма да е на празниците но 28-ми 29-ти....
Мен ме тревожат единствено мрежовите вируси или така наречените червеи.
Те пречат на нормалното функциониране на компютъра ви и на мрежата около него.
За мене това да имам вирус на ПЦ-то ми е все едно да се изсера и да не си избърша дупето :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2009, 23:33 
Telnet user
Аватар

ти следиш вирусите със скрипт и на определен порт и ако има флууд там скрипта автоматично спира нета . Ама ако на други портове ко прайм?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2009, 23:33 
Forum Administrator
Аватар

sani написа:
Ами следя ги аз не са хиляди :)
По-точно в момента в Горна и Лясковец са 3-ма човека.
В Търново са 27 човека.
И ще ги блокира скоро няма да е на празниците но 28-ми 29-ти....
Мен ме тревожат единствено мрежовите вируси или така наречените червеи.
Те пречат на нормалното функциониране на компютъра ви и на мрежата около него.
За мене това да имам вирус на ПЦ-то ми е все едно да се изсера и да не си избърша дупето :)

Така ли правиш? :lol: :lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Дек 2009, 00:09 
Telnet Administrator
Аватар

Ами да принципно дупките във Windows XP са на портове 135-139 и на 445.
Това са за отдалечени услуги.
И изобщо когато се прави инсталация на Windows XP трябва да се прави качествено не само да се вземат парите на клиента !
Колко от вас са влизали в Service ?
Колко от вас са видели,че има една услуга "Remote Registry" пусната по подразбиране ?
Ей тези нещица и други трябва да се пипат.
Всеки може да си направи едно Windows XP да инсталне за 30 минути дай парите ей ти ПЦ-то и готово. Клиента идва пак след 2-3 месеца.
Мисля,че не е коректно да получиш такъв абонамент някъде ....

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Дек 2009, 09:40 
Telnet user
Аватар

и много моля, преди да предоставите компютъра си на СПА процедури, махнете домашните клипчета първо, защото това е първото нещо кеото ще бъде проверено и ако вече го няма в Интернет, ще бъде поправено :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Дек 2009, 09:57 
Telnet user
Аватар

permenentno написа:
и много моля, преди да предоставите компютъра си на СПА процедури, махнете домашните клипчета първо, защото това е първото нещо кеото ще бъде проверено и ако вече го няма в Интернет, ще бъде поправено :)

явно вече си я правил тая ралта,м? :lol:

п.с....вече 18 месеца несъм преинсталирвал...слагам какво ли не,влизам къде ли не...обаче вчера усетих че имам вируус,и си сложих антивирусна(слагам антивирусна на всеки 3-4 месеца колкото да ми сканне компа веднъж и после я махам)която ми намери един боклук,и вече всичко си се оправи! :cool: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Дек 2009, 14:59 
Telnet user
Аватар

Мале може аз да съм един от 3мата в Горна, то няма да ми е сефте де :mrgreen:
Последният път когато имах НОД32, човек от Телнет ми я настрои и след време затри сумати и неща тъпата антивирусна... Всички драйвъри за звука и още един куп глупости от които даваше грешки постоянно. Преинсталация му е майката през 3-4 месеца и ПЦто ще е пушка! Ако не, някъде горе споменаха алтернативни ОС :)
П.С. сани кажи дали съм зарезен, дан спре нета другиден :?:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Дек 2009, 15:58 
Telnet user
Аватар

G0ld написа:
Мне че нещо, но от както се помня си карам със Sp2-ка. Като я сложна спирам всякакви ъпдейти... спирам и защитната стена. Нямам някакви патчое... и разчитам на моя nod32, който за сега не ме е предавал. И никога до сега съм нямал проблем карам поне минумум година и половината, две с windows-а си. Нито съм го преинсталирал за вируси нито пък някога съм бил спиран от вас заради това.... А много мои познати с този "минумум" често се оплакват. За мене трябва просто човек да знае как и от какво да се пази и как да ползва пълноценно и по-сигурно пс-то си ама като сте казали. :D Скоро мисля да правя преинсталация и нямам намерение да слагам sp3, защитни стени и прочие. :) За мене тоя написан минимум не гарантира нищо 8) :)

Щом си такъв играч, защо не си сложиш ХР с SP1 или може и без никакъв Service pack? Какво си се изнежил с тоя SP2.

PS: Малко по-умно е да си с последния SP и пуснат firewall без никакъв антивирус, отколкото да се правиш на мъж по описания от теб начин.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 91 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа