forum.gorna.net

Free зоната за Телнет клиенти.
Дата и час: 21 Юли 2018, 11:53

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Режим на клавиатурата:

Правила на форума

Натиснете за да видите правилата

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 91 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Авг 2010, 20:11 
Telnet user
Аватар

Pikes_Peak написа:
До преди месец, в продължение на година инсталирвах антивирусни програми за по 1 ден месечно колкото да сканирам. Резултат = 0 вируси.

И все пак всичко опира до това какви програми инсталира човек и в какви сайтове рови. И аз съм бил без антивирусна и не съм се "заразявал". Просто според мен е напълно нормално да се пусне един продукт, който ще донесе доход, пък бил и той с пропуски. След това се оправят тези пропуски и готово. Лично за мен 7 е по-стабилен от XP.

—Pontifex, elder researcher

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2011, 22:12 
Telnet user
Аватар

disrespectful написа:
ilko84 написа:
Аз се оправям сам с тези неща по описания от sani начин.Веднъж съм давал лаптопа да го преинсталират в "Телнет" защото трябваше да се цепи а исках да го направи някои който го е правил повече пъти от мен и си бях много доволен.Така че ако някой не разбира наистина е по добре да отиде там, не при някакви смешковци.

Диком са много разбрани. Поне в Лясковец :) Имах два случая на ъпгрейд тука и без да съм му давал препоръки и насоки си ми беше нагласил всичко и беше дори инсталирал най-нужните програми, антиврусна и прочие. Даже имах май и една, две игрички като бонус. Така,че аз препоръчвам и тях. :)

Сигорен ли си цхе не си се обаркал сас друг сервиз за защото аз веднаж си вземах един хард от там и му обясних да го разцепи на три диска и му обясних по колко памет да са и накрая като си го взех си беще само на дже разцепен

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2011, 22:45 
Telnet Administrator
Аватар

Windows също може да се направи да бачка добре. Както писах в началото и сега напомням....
Спирате си ненужните услуги (services) примерно Remote Registry e ON по подразбиране ?!
Пускате си стената на Windows. Ако ви е лицензен windows пускате и атоматичните обновявания. Някаква лека антивирусна може да се ползва и майкрософтската по желание и ако е лицензен windows.
Много важно !
Правите си обикновен потребител примерно pencho, който не е с администраторски права.
Слагате някаква много сложна парола за администратор и я забравяте след 10 минути.
Бачкате само с потребител pencho.
Моят windows xp в къщи е инсталиран преди 6 години.
Онлайн е нон-стоп. Пускам всякакви бози и нямам проблеми :)

P.S. Хубаво е да си спрете и шаринга, надали някой от вас го ползва портове 445,135-139.
От там влизат червеите :)
TCP/IP advanced.
Също и принтер spoola ако нямате принтер. Там също е дупка.
При горните настройки гарантирам почти доживотна работа на windows освен ако не се скапе нещо хардуерно.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Мар 2011, 23:49 
Telnet user
Аватар

Моя беше на 3 години обаче на скоро имах проблем с нета и си помислих (дали не е от уин-а) и го преинсталнах! В крайна сметка беше съвсем друг проблема но както и да е. Тоя като се скапе май ше отида в Телнет да ми сложат те... поне като ще карам една камара години с него, да знам че всичко си е както трябва. :D Не че няма и сам да се оправя, ама ей го на пример с тия портове дето не знам как да ги спирам и т.н... :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2011, 00:05 
Telnet user
Аватар

За да караш дълго с него зависи как ще го ползваш ти, а не кой ще ти го инсталира. В интерес на истината почти винаги самите ние сме причината да си "сбозим" windows-а. Препоръчвам да се прочете ТАЗИ тема. Страшно вярна и полезна! + съветите на Сани и може да се радвате на доста дълги годинки безпроблемна работа на Windows-а. :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2011, 00:59 
Telnet Administrator
Аватар

Едно от най-важните неща е да не се работи с администраторски потребител !
Относно операционните системи мога да препоръчам следното.
Ако ползвате ПЦ-то си за интернет чат,страници,филми, малко офис.... слагате Убунту и забрявате за грижите.
Ако ще играете игри тогава няма как да се избяга от Windows поне засега.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2011, 05:40 
Лилавко
Аватар

Miami Vice написа:
Защото не са си свършили работата при създаването на самата ОС(ако е продукт на MS). При Ubuntu примерно няма такива проблеми. 8-)

Затова ли на всеки 6 месеца правят нови версии с пачове и старите версии спират да работят, изхвърлил съм маса ти дискове с версии от 5-та до 8 , защото видиш ли вече не са валидни и не се обновяват, а Уиндоус си е винаги актуален, докато Бил Г. не реши да спре поддръжката на ХП, но какво от това, нали има Виста...
А язък за прахосаните дискове и парите дадени за тях (не са много пари, ама защо да се бъркам всеки път)....
А пък 7-цата, ако искате да знаете не може да инсталира драйвери за НВ Форце 5200.... не ги поддържала, и кво следва - да ходя да си купувам нова карта ли, че аз тея пари да не ги рина с лопата!
Трябва да си купя и още памет, щото съм с 2ГБ , и по-голям процесор, ми да взема да си купя направо нов компютър а, заради шибаната 7-ца, дето толкова я хвалите...
Освен това има смотано Старт Меню, докато зареди тромавите си икони минава поне 1 мин., няма Куик лаунч..
Изобщо не мога да разбера какво я хвалите тая 7-ца и тва убунту, и двете са на един кантар...
Вистата е в хиляди пъти по-добре от 7-цата!
И както казаха по-горе, ако знаеш в кои сайтове се ровиш, няма да имаш проблеми никакви,даже и СП да нямаш на бозата:))

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2011, 06:39 
Telnet user
Аватар

По-старите компютърчета сериозно се затрудняват с новите уиндоус и убунту версии. :mrgreen: Така че избор няма - ХП или по-старо убунту. А още повече когато ХП+комп за нет вършат работа, няма сметка да се хвърлят стотици левове за нов комкпютър, който на практика ще върши същата работа. Е да, малко по-шарено, но това е за който си пада по глезотии.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2011, 07:11 
Telnet user
Аватар

marinov84 написа:
Сигорен ли си цхе не си се обаркал сас друг сервиз за защото аз веднаж си вземах един хард от там и му обясних да го разцепи на три диска и му обясних по колко памет да са и накрая като си го взех си беще само на дже разцепен

Явно са нямали брадва...или тесла за да "разцепят харда на три диска".

п.п. marinov84 учителката ти по БЕЛ се поти от срам.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2011, 01:25 
Telnet user
Аватар

Mr.BiG написа:
Miami Vice написа:
..............
Изобщо не мога да разбера какво я хвалите тая 7-ца и тва убунту, и двете са на един кантар...
Вистата е в хиляди пъти по-добре от 7-цата!
И както казаха по-горе, ако знаеш в кои сайтове се ровиш, няма да имаш проблеми никакви,даже и СП да нямаш на бозата:))

Ти питай M$ защо работят по Windows 7 и спряха да се занимават Vista. Може би знаеш, че точно Vista харчи ресурси, колкото има, точно по логиката ма Мечо пух - "Колкото повече, толкова повече. :D .

Относно Ubuntu, не мисля, че има какво да коментирам. Работи по-добре, дори и от Windows XP Home Edition на служебния лаптоп, но приложенията, които ползвам, ме принуждават да ползвам все още Windows. Става дума за Ubuntu 10.x.

Без сървис пак на Windows може, но само ако знаеш как да си блокираш портове 445 и 135-139, в противен случай можеш да кажеш добре дошъл на Conficker.

И всичко се свежда до извода, че почти всеки фал или BSOD в Windows зависи от задкомпютърното устрйство (потребителя :lol: ).

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 10 Май 2012, 12:00 
Telnet user
Аватар

Windows 7 казвайте да ви слагат минимум мисля, че трябва някъде около 1гб рам и процесор 2.00(примерно) 2-ядра

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 91 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Часовете са според зоната UTC + 2 часа