forum.gorna.net

Free зоната за Телнет клиенти.
Дата и час: 20 Апр 2018, 20:39

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Режим на клавиатурата:

Правила на форума

Натиснете за да видите правилата

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2013, 01:44 
Telnet user
Аватар

За сметка на това, фирми официално пускат работниците си на МРЗ и им дават останалото като бонуси.

@Момчил, няколко от тях са програмисти (без особен стаж), един работи в куриерска фирма, друг работи като доставчик, трети работи като телефонна поддръжка, четвърти - общ ИТ съпорт.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2013, 02:19 
Telnet user
Аватар

В кой град е това?

На експедитор в Еконт плащат около 600-650лв., ама ти скъсват г*за. Това е за Лясковец. Знам го, защото един приятел с опит в тази сфера кандидатства за там, но не му стигнаха връзките.
Машинен инженер в Аркус, изпитател на оръжие и проектант взема около 400лв.
Жена, която работи в Престиж - 400лв - 12 часа на режим 4/2(ей там си еб*ло майката, мъчат ги с по една седмица отпуска на година само и е като в конц-лагер, ха си казал нещо за синдикат и права, ха си отишъл на борсата)
Продавач-консултант(консултира ми оная работа, но това е друг въпрос) над 400лв. няма, като вземащите тези пари са малцина.
Майка ми взема 180лв. на месец пенсия, а баща ми 250лв.
Ти на какви 800лв. средна заплата ме метна... Стоя и се чудя.

В Русе хора с магазин се оплакват, че клиентите им за последните две години са намалели много, защото хората нямат пари. Почти всеки който познавам в БГ ме пита дали не мога да го уредя с нещо временно във Франция или изказва желание да върви да си търси късмета в чужбина, а ти ми показваш някакви сухи цифри за средни заплати от 400€. Бах...

Познавам няколко "заможни", но не живеят в нашия регион, а в София, Варна и Бургас.

Знам, че тези цифри не си ги писал ти в НСИ, но определено не съм съгласен с тях.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 13 Окт 2013, 02:13 
Telnet user
Аватар

momchilmg написа:
В кой град е това?

На експедитор в Еконт плащат около 600-650лв., ама ти скъсват г*за. Това е за Лясковец. Знам го, защото един приятел с опит в тази сфера кандидатства за там, но не му стигнаха връзките.
Машинен инженер в Аркус, изпитател на оръжие и проектант взема около 400лв.
Жена, която работи в Престиж - 400лв - 12 часа на режим 4/2(ей там си еб*ло майката, мъчат ги с по една седмица отпуска на година само и е като в конц-лагер, ха си казал нещо за синдикат и права, ха си отишъл на борсата)
Продавач-консултант(консултира ми оная работа, но това е друг въпрос) над 400лв. няма, като вземащите тези пари са малцина.
Майка ми взема 180лв. на месец пенсия, а баща ми 250лв.
Ти на какви 800лв. средна заплата ме метна... Стоя и се чудя.

В Русе хора с магазин се оплакват, че клиентите им за последните две години са намалели много, защото хората нямат пари. Почти всеки който познавам в БГ ме пита дали не мога да го уредя с нещо временно във Франция или изказва желание да върви да си търси късмета в чужбина, а ти ми показваш някакви сухи цифри за средни заплати от 400€. Бах...

Познавам няколко "заможни", но не живеят в нашия регион, а в София, Варна и Бургас.

Знам, че тези цифри не си ги писал ти в НСИ, но определено не съм съгласен с тях.

Виждам, че темата е стара и разговора е много встрани от нея, но ми се наби в очите.
Не разбирам от какво е породена изненадата ? Да, факт е че в нашият район заплатите са ниски, но това не важи за всички. Разглеждал съм обявите много пъти, самият аз съм работил на подобни места и това важи главно за продавач-консултанти или рецепционисти. Всяка друга професия, изискваща някакво образование или умение, е много по-добре платена.
400-500лв. вземат най-вече млади хора без предишен стаж, защото те си търсят такава работа. Едва ли хора с дългогодишен опит и образование бачкат за същите пари.
Аз самият познавам само един човек, който да работи за 500лв. - момичето е на рецепция в малък хотел, но е студентка и все още има кой да и помага със сметките. Всеки друг - дали на държавна работа или в частният бизнес, взема минимум 800лв.
Реално погледнато с по-малко от това, едва ли някой може да се издържа самостоятелно (Може, но е изключително трудно). Аз самият изкарвам около 1000лв. и пак са ми малко.
Като платиш вода, ток, телефон, интернет и телевизия половината заплата заминава. Окей, може би по-малко от половината, но сумата пак е голяма.
Ако всички бачкат за 400лв., тези хора какво ядат? Защото не съм видял някой да се е лишил от горепосочените неща. Ако още живееш с мама и тате - окей, но ако си сам няма как да стане.
Не знам дали 800лв. е средната заплата и не ме интересува, но толкова трябват на всеки човек за да преживява. И тъй като не съм видял някой около мен да мизерства, смятам че повечето са намерили начин да ги изкарват. А тези, които не са - имат подкрепата на роднини или са членове на семейство, с повече от един доход.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 13 Окт 2013, 11:24 
Telnet user
Аватар

topdawg, позачудих се защо мислиш така, но като видях че взимаш над 1000 лв и са ти били малко, разбрах...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 13 Окт 2013, 11:42 
Telnet user
Аватар

Офтопик:
Така е... На един не му стигат за хляб, на друг за самолет...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Окт 2013, 11:12 
Лилавко
Аватар

АБе на него май просто ми се иска да взема повече от 1000 кинта заплата, те и в пожарната не дават толкова :lol: А в тази връзка:

Отива един човек да търси работа във ферма.
- Искам 1000 лева заплата!
- Чакай,бе! Хората тука вземат по 50-60 лева, а ти 1000?! Че какво
повече знаеш?
- Ами... Разбирам езика на животните.
- Добре. Я ела тука.
Завел го шефа при свинете. Животните изгрухтели.
- Аха. Шефе, казаха, че са се опрасили с 5 прасенца, а вие и кмета сте
писали 3, 2 сте си ги поделили!
- Сакън! Тихо! Добре,добре! Разбрал си някакси. Ама я ела при кравата!
Кравата измучала.
- Да,шефе. Ами тя каза, че дава по 10 литра на ден, а вие с кмета
пишете 5, другите си ги вземате!
- Добре! Добре! Тихо! Нает си! 1000 лева! 2000 лева! Само мълчи!
Отиват те да уредят договора, минават покрай овцете, и те изблейват.
Шефа бързо казва:
- Не ги слушай, не ги слушай! Стига сега,какво толкова,просто бяхме пийнали малко повечко с кмета!

:mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа