forum.gorna.net

Free зоната за Телнет клиенти.
Дата и час: 25 Апр 2018, 20:29

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Режим на клавиатурата:

Правила на форума

Натиснете за да видите правилата

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Локален проблем
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 10:08 
Telnet user
Аватар

Продължение оттук: viewtopic.php?f=41&t=136671

За 10 месеца няма никаква промяна.
Загубите си ги е имало винаги в локалната мрежа и са варирали от 0.05% до 2%. Лично аз за първи път използвам LAN с хронични загуби и за първи път ставам свидетел как това се намира за нормално и никой нищо не прави.

Повдигам костите на тази тема, защото от два дни отново се задържат в интервала 0.5% до почти 2%. Намирам ги за твърде много за локална мрежа.

След като си казах проблема се чувствайте свободни да ме отсвирите отново.

П.П.: А за темата относно международният интернет сега няма да казвам нищо. Подготвил съм сравнение между вас, едни други на тарифа 20лв и едни със скорост "до 4mbps" + 5км с USB антена. Ще се изумите от качеството на услугите на конкуренцията ви. Предполагам, че скоро ще ви запозная с постигнатите от мен резултати, но може би няма да е днес.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 10:22 
Telnet Administrator
Аватар

Пускаме ти оптика и загубите изчезват стават 0%. Нищо няма да ти струва. Не те обвързва договор. Казваш и го правим. Предложено ти е още преди 1 година :)
Пък ти сравнявай каквото искаш. Предложена ти е друг тип услуга с друг кабел, без допълнителни такси, без дългосрочен договор.... ти не искаш. Еми няма как да ти помогнем.
Още международен пиъринг когато стане. Ако има зор тормози френския доставчик да си плати за роникс в Румъния там има контент :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 10:34 
Telnet user
Аватар

Е не вече и аз ще взема да го напиша. Няколко човека ти го казаха викам си аз няма да се обаждам. Ама не издържах вече.

Модерно да имаш кабелна /преди години/ много канали ала бала. Метнах се. Мина време един плаща друг не качеството се влоши не искаха да го оправят намотах им кабела и си пуснах Булсат. Картина идеална дъжд сняг всичко 6. При един дъжд с гръмотевици в В.Търново в Чолаковци изпонапукаха една камара приемници. Имаше и на още едно място същия случай и от тогава а се заоблачи спират Булсата. Два пъти тръгвам да гледам някакъв филм няма гледане Айде и тях ги махнах. Преди това пуснах тук тема как е телевизията дето я предлагат в пакет всички казаха добре е. Булсата долу преместих се на Цифровата телевизия дето е в пакет с интернета. За сега добре. Седя на нея. Ако не ми хареса навивам и на нея кабела търся следващия.

Та в тоя ред намисли намерил си по добро навивай кабела вземай тях. Проблема е решен!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 11:14 
Telnet user
Аватар

sani написа:
Пускаме ти оптика и загубите изчезват стават 0%. Нищо няма да ти струва. Не те обвързва договор. Казваш и го правим. Предложено ти е още преди 1 година :)
Пък ти сравнявай каквото искаш. Предложена ти е друг тип услуга с друг кабел, без допълнителни такси, без дългосрочен договор.... ти не искаш. Еми няма как да ти помогнем.
Още международен пиъринг когато стане. Ако има зор тормози френския доставчик да си плати за роникс в Румъния там има контент :)

А, чакай, чакай... Безплатна FTTH за първи път ми споменаваш. Бях ти казал, че няма да дам 30лв за да получавам нещо, което трябва да имам по принцип. Точно това беше причината все още да съм на мед.

"Предложена ти е друг тип услуга с друг кабел, без допълнителни такси, без дългосрочен договор.... ти не искаш."
Това не го разбирам. За офертата, която ми казваш сега ли става въпрос?
Дългосрочният договор не е никакъв проблем, стига да се изпълнява съвестно и от двете страни. Под съвестно аз разбирам - вие предоставяте услуга, която е долу-горе като написаната на хартия, а клиента си плаща редовно и не ви създава проблеми в мрежата.
За международен пиъринг... казах вече, че това е друга тема и няма да я повдигам днес, но защо все говориш за пиъринг, а не за интернет - не знам. Моят доставчик няма пиъринг до една камара мрежи в Европа, но това не му пречи да ми предоставя почти винаги максималното, което предлага по тарифа. Явно е въпрос на възможности. :) Както и да е за това. Просто го казвам между другото.

Изпратих запитване кога е удобно да се пусне FTTH и утре ще имам отговор. Напиши ми в скайп или на лично откъде ще минете и как да се доуточним за ден и час.

STREPSILS, ако не исках Телнет да си оправят услугите и да са по-конкурентно способни, досега да съм направил като теб. Определено не мисля, че това е начинът. Да се откажеш е най-лесното, да се бориш е винаги по-трудно.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 11:23 
Telnet Administrator
Аватар

Не е задължително да си на 25лв. може и на 20лв. като за теб направих персоналн отстъпка която няма да я казвам тук.
Аз мисля,че няма какво повече да предложа. Предлагам да си чакаш пиъринга когато дойде или да натискаш франсе телеком и без тва имат милярди да се вържат на пиъринга в Румъния, защо местната фирма да ходи там .... говорихме го това и в предишни теми и считам,че каквото и да ти предложа просто след 1 месец ще последва поредното мрънкане.
Затова пиша тук и последно.
Толкова можем толкова правим такива са ни възможностите и толкова ни е дълбок джоба.
Ако друг може повече отиваш при него поне при нас има конкуренция 20 фирми не е както във Франция 1 фирма 1 кабел и той на france telecom. А останалите се правят,че се конкурират ... Така и не разбрах западна европа като са по добри от нас защо този богат френски телеком не се върже на някой хъб в София и готово :)
Ще предложи контент и скорост на клиентите си в западна европа....

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 11:32 
Telnet user
Аватар

Ще ти отговоря така:
Планината ли отива при Мохамед или обратното? :)

Офтопик:
Лъжеш се, че тук(Франция) няма конкуренция. Големите национални телекомуникационни компании са 5: Orange, SFR, Bouygues, Numericable и Free.
Има още доста регионални + някои които използват мрежата на горепосочените.

В момента е на мода VDSL2 и FTTH(над 200mbps/над 50mbps).

Правили сме тестове с моят доставчик преди време и знаеш, че той интернет има и проблема със скроостта е от друго място. ;) От кое, къде и как... ти знаеш.

Не разбрах как да се свържа с теб, за да се доуточним за FTTH. Писах ти в скайп, но може би си ме блокирал или игнорирал. Което и от двете да си избрал е разбираемо. :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 11:49 
Telnet Administrator
Аватар

Не се заблуждавай,че в западна европа има конкуренция на телекомите.
Ако жицата е 1 няма конкуренция има нагласен пазар според доходите на хората.
Все едно да кажеш,че в България има 3 ерп-та и има конкуренция.
За да има конкуренция трябва да има жици, независими една от друга. Може да е грозно,но това е начина.
Ами мисля,че планината е в Източна Европа. Както казах 90% от потребителите в Западна Европа ползват АДСЛ, и следователно не са донори на контент. Донорите са тези в Източна Европа. Тук е контента. Русия,Украйна,Румъния, България.
И това е ясно отдавна.
Да не се спирам на темата и за бюджети колко е нашия и колко е на твоя доставчик. Няма изобщо база за сравнение.
Ние може и да се напъваме да направим нещо, но можем и да не успеем
Скайп ми е на друго място ще отговоря по късно вероятно.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 12:01 
Telnet user
Аватар

Офтопик:
Като цяло съм съгласен с теб.
Но примерно жицата може да е една, а вътре може да са няколко туби с по 12 влакна. :) Знаеш, че може да се закупуват дори отделни влакна.
Също така доколкото знам хоризонталната им мрежа е отделна, но вертикалната е обща. Т.е. в сграда има само една оптична вертикална мрежа и всеки я ползва, иначе долу в мазето има разпределителни кутии на няколко доставчика. Поне в големите градове е на този принцип.

Франция е 1000км на 1000км и са 65млн. Не може да искаш да се обнови мрежата със същата скорост като в малка България.

Поне няма такива изпълнения като в България или аз не съм виждал.
Ето за това говоря: Изображение

Едно от тези кабелчета е и "моето", а едната кутийка на осветителния стълб май е ваша. ;)

Прикачени файлове:
2013-10-15-145.jpg [723.86 KiB]
Все още не е свалено

Последна промяна momchilmg на 29 Окт 2013, 12:04, променена общо 1 път
Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 12:04 
Telnet user
Аватар

STREPSILS написа:
Е не вече и аз ще взема да го напиша. Няколко човека ти го казаха викам си аз няма да се обаждам. Ама не издържах вече.

Модерно да имаш кабелна /преди години/ много канали ала бала. Метнах се. Мина време един плаща друг не качеството се влоши не искаха да го оправят намотах им кабела и си пуснах Булсат. Картина идеална дъжд сняг всичко 6. При един дъжд с гръмотевици в В.Търново в Чолаковци изпонапукаха една камара приемници. Имаше и на още едно място същия случай и от тогава а се заоблачи спират Булсата. Два пъти тръгвам да гледам някакъв филм няма гледане Айде и тях ги махнах. Преди това пуснах тук тема как е телевизията дето я предлагат в пакет всички казаха добре е. Булсата долу преместих се на Цифровата телевизия дето е в пакет с интернета. За сега добре. Седя на нея. Ако не ми хареса навивам и на нея кабела търся следващия.

Та в тоя ред намисли намерил си по добро навивай кабела вземай тях. Проблема е решен!

Защото Момчил е радетел за свобода. :)

This earth is my country where everyone should be free
No more hypocrisy this world's falling into agony!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 12:12 
Telnet Administrator
Аватар

Ами намери си снимка от центъра на Букурещ или някой американски град или просто се вглеждай за кабели когато гледаш някой Америкън мови.
Ето как са кабелите и стандарта в Монреал...
http://www.rfgain.ca/forum/index.php?topic=2031.0

западна Европа изостава в телекомуникациите. все още е монополно състояние. дойче телеком не се дават и франс и бритиш телеком. мастодонти.....

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 12:21 
Telnet user
Аватар

Е, да де. Дори там в някое малко градче с ниски сгради кабелите по стълбовете не са намятани на който както му е било удобно, а има ред.
Обаче не мисля, че съществува такова нещо където кварталът/градът е с високо строителство. ;)
Снимката, която ти показах е от Картала(там е предимно високо строителство), направена от терасата. Един от кабелите вляво на снимката е до компютърът, който използвам.

А защо се сравнявате с Букурещ? Защо не с Багдад, Карачи, Кабул, Могадишу? :)

За Германия не знам, но:
http://www.sfr.fr/portail.html
http://www.free.fr/adsl/internet.html
http://offres.numericable.fr/tripleplay
http://www.orange.fr/
http://www.bouyguestelecom.fr/

Всички тези са оператори нa национално ниво.
Определено не мисля, че са клонове на Orange(старите France Telecom)

Последна промяна momchilmg на 29 Окт 2013, 12:25, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 12:24 
Telnet Administrator
Аватар

И като стана дума за 2-те системи западна и източна европа имат и двете кусури за дялане и предимства и недостатъци.
Ето поредния:

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=2243043

Ей това във франция не е позволено и ще ти го махнат.
За мен това е ОК !
Апартамента си е мой и съм се откачил от системата.
Не виждам за нормално да съм задължен да съм в системата.
Да не мога да си сложа климатик на балкона или да си сложа чиния на терасата.
Защо някой трябва да ме насочва да ползвам кабела точно на франс телеком или парното и газта и тока на еди коя си фирма.....

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 12:27 
Telnet Administrator
Аватар

Аз на запад не намирам интересно за да ходя. Ходил съм и съм все едно в 80-те години на България.
За мен винаги на изток е било по интересно... :)
Въпрос на личен избор.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 12:30 
Telnet user
Аватар

Едитнах си предишният пост.
Да, за това си прав. Ще те накарат да го махнеш.
Обаче се замисли. Сградата ще изглежда много по-добре, ако всеки си прави външните ремонти спазвайки някакъв стандарт и ред, а не всеки да е за себе си. В крайна сметка това е кооперация и трябва да се съобразяваш с общите правила. :)
В България блоковете са като сглобени от Лего. :) Един си правил изолация, друг не, трети си го боядисал някак си, друг сложил дограма, пети затворил терсата и си направил стаичка... Чудесия!

И кое му е интересно в Източна Европа? Че всеки си прави каквото си иска ли? Примери за това бол. Върнах се оттам в събота и още съм пресен, пресен с всякакви неща, които са ме "очаровали".

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 16:57 
Лилавко
Аватар

#-o Мама мия, и до етажната собственост опряхте....

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 17:35 
Telnet user
Аватар

Ако си донесеш сам пиенето и яденето може да се присъедениш към нас да бистриш, и ти политиката. :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2013, 15:41 
Telnet user
Аватар

Обичам ги тези твойте проблемчета с нета. :cool:

http://extrahost.bg

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2013, 19:32 
Telnet user
Аватар

Почти 2% загуби до гейта в момента за 1000 пакета по 1408 байта.

Проблемът ескалира, господа!
Локални ХРОНИЧНИ загуби заедно със скопен международен интернет започва да ми идва в повече.
Мен ще ме оправите с оптика, а съседите да си стоят вкъщи и тихо да ви псуват под мустак ли?

Не мисля, че е в мен проблема, защото до машини от моята мрежа(с IP-та: *.*.*.237,*.*.*.236, *.*.*.76) нямам никакви загуби, но не така стоят нещата, ако се проверяват отвън.

Адреса го знаете. Няма нужда да идвате лично, защото най-вероятно(вие ще си го проверите дали е така) е афектиран целият клон. Вечер е най-зле(обикновено между 18:30 и 21 часа), като започва да се усеща леко още от следобед.

ТАКА Е ОТ ЯНУАРИ! Къде повече, къде по-малко, но винаги го е имало.

МОЛЯ НЯКОЙ ДА ОБЪРНЕ ВНИМАНИЕ НА ПРОБЛЕМА, КОЙТО СЪЩЕСТВУВА ВЕЧЕ 11 МЕСЕЦА!!!
МОЛЯ!!!

П.П.: FTTH е примамлива оферта, но в този случай не мисля, че би решила проблема на клиентите ви, които също са засегнати.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2013, 18:46 
Telnet user
Аватар

Момчиле...
Аз се чудя ти жена/приятелка имаш ли?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2013, 20:13 
Telnet user
Аватар

Проблемът е реален.
Днес смятам, че се намери къде е. Надявам се утре да бъде оправен.

Това, че вие не разбирате кога нещо не ви е наред си е ваш проблем.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа