forum.gorna.net

Free зоната за Телнет клиенти.
Дата и час: 18 Авг 2018, 12:52

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Режим на клавиатурата:

Правила на форума

Натиснете за да видите правилата

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 25 Авг 2012, 16:02 
Telnet user
Аватар

Искам да попитам,задължително ли е пожарогасителят в колата вече да е с манометър?!И ако да,има ли някаква глоба и какъв е размера й? Понеже в правилника и закона не намерих нищо конкретно...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Авг 2012, 20:17 
ПРИНЦЪТ НА ДЖУНГЛАТА
Аватар

Абсолютна глупост...ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е пожарогасителя да е минал преглед....и с това се изчерпва темата !

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Авг 2012, 20:46 
Think. Feel. Drive.
Аватар

И аз така чух, но май няма да го сменям...струва ми се доста тъпо. Накупихме едни, сега трябва други?!?!?!? Предвид, че е с преглед не виждам какъв е проблема. Иначе акта ще е за "без пожарогасител", както ако нямаш заверка ;) ;)

PS. 20 пари е. Може и с фиш да мине, ако си добър и изгаряш да си го платиш в 7 дневен срок.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Авг 2012, 20:51 
Telnet user
Аватар

И знам,че досега само трябваше да е минал преглед,но дочух,че искат да въвеждат да са задължително с манометри,за това питам.И главното което ме вълнува е дали Топ Ченгетата се лигавят за това..

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2012, 03:20 
Bad Ass
Аватар

тва е няква тъпотия за мене манометри лайна .. тия на прегледите изобщо не ги преглеждат а то и няма как ?!?!?? те са капсуловани няма от къде да се пълнят .. тия смешните манометри може и да им е залепнала стрелката ... изобщо тия пожарогасители дето са в комплектите /аптечка, триъгълник/ са пълен пикоч .. едно приятелче си беше купил такъв комплект от практикер пролетта ли беше или края на зимата ша'ва излъжа.. абе има 2-3 години от тогава .. та лятото като почнаха жегите и самия пожарогасител изтече - буквално .. и си беше с манометри и там всичките му стикери , сертификати и т.н. .. добре, че беше в торбичка ,че да не омаже всичко в багажника .. на един друг авер пък си зима колата от ремонт /по мотора нещо/ и както си кара и почва нещо да пуши яко под капака .. вади пожарогасителя и : "брат натискам да пръскам точно 2 най-много 3 секунди да е пръскал и се изпразни.. добре че имах вода..." в крайна сметка майсторите не са му завили добре капачката на маслото /кадет се налива/ и то почнало да изхвърля по главата и колекторите .. та искам да ви кажа, че на тия пожарогасители вяра да нямате - на бащата в колата има един от не знам коя година - прави му се преглед на всеки 5 години - 2-3 килограма се води ина4е, тежи около 5 .. тоя дето го дадох да го пълни/прегледат каза ,че тва е най-ефикасния пожарогасител и един ден ако реша да продавам колата в никакъв случай да не го забравя да си го взема

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2012, 09:21 
Telnet user
Аватар

Mене 2 пъти вече ме спираха за проверка на оборудване и все се заяждат за пожарогасителя.Не ги интересува дали е заверен или не-гледат да е с манометъра после ако им се заяжда го проверяват за заверка.Та се принудих да си купя такъв с манометър.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2012, 09:34 
Telnet user
Аватар

За тия от комплектите в практикер - с този като флакон или от другия (за който не знам дали още го продават) с металния, тежкия пожарогасител? Моя е точно комплект от практикер, но с по-хубавия (на външен вид поне) пожарогасител.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2012, 10:41 
Telnet user
Аватар

stuart little написа:
Mене 2 пъти вече ме спираха за проверка на оборудване и все се заяждат за пожарогасителя.Не ги интересува дали е заверен или не-гледат да е с манометъра после ако им се заяжда го проверяват за заверка.Та се принудих да си купя такъв с манометър.

Точно това ме интересуваше!!Екшън героите дали се заяждат.Обаче се чудя,защо се заяждат при положение,че в закона няма нищо упоменато за монометър,а се споменава стикер за преглед и годност...Ако ги грабнеш да ти покажат,къде в закона е написано,че пожарогасителя трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да е с манометър,ще стане интересно.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2012, 00:59 
Think. Feel. Drive.
Аватар

Ще ти стане даже много вълнуващо.......особено частта в която си тръгваш с акт за без пожарогасител :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2012, 14:15 
Telnet user
Аватар

Butt написа:
Ще ти стане даже много вълнуващо.......особено частта в която си тръгваш с акт за без пожарогасител :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Нали се сещаш,че акта има една графичка Възражение.Пък няма как да ти пише,че нямаш пожарогасител,след като той е налице,има необходимите стикери за техническа изправност и е годен за употреба.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2012, 17:57 
Think. Feel. Drive.
Аватар

Той акта може и да падне, но не означава, че няма да ти го напишат. Пък и до преди известно време наказателно постновление до 50 лева не можеше да се обжалва. Сега не знам какво стана, май го промениха :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2012, 10:50 
Telnet user
Аватар

Butt написа:
Той акта може и да падне, но не означава, че няма да ти го напишат. Пък и до преди известно време наказателно постновление до 50 лева не можеше да се обжалва. Сега не знам какво стана, май го промениха :)

Сега ако ти напишат фиш не можеш да обжалваш.Имаш правото да откажеш да ти бъде съставен фиш и съответно ако откажеш да ти съставят фиш ти съставят акт,който вече можеш да си обжалваш,ако не си съгласен с постановеното от тях нарушение.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 28 Авг 2012, 18:41 
Think. Feel. Drive.
Аватар

То това си е открай време. Въпроса беше, че актове до 50 лева не подлежаха на обжалване до скоро, някъде март-април падна тая глупост.
А фишовете не се обжалват, защото са доброволни, признаваш нарушението и го заплащаш в кратък срок.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Дек 2012, 13:08 
Telnet user
Аватар

Няма законово основание за изискване на манометър.
Пожарогасителят трябва да е със стикер от лицензирана фирма, което трябва да е достатъчно за контролния орган. Ако имате пожарогасител със стикер в срока на годност, контролният орган трябва да концентрира вниманието си другаде - аптечка, триъгълник, протектори и други такива неща, докато открие за какво да ви глоби. Човекът е една ходеща грешка, а колкото и добър да е, буква от закона ще се намери [-X

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Дек 2012, 13:30 
Telnet user
Аватар

Купих си пожарогасител с манометър септември месец тази година и на пожарогасителя има стикер, че е произведен август 2012, с този стикер дали мога да карам до следващия преглед или по-добре да вървя да ми лепнат друг стикер, че е "прегледан"
...все пак е нов пожарогасител (предполага се, че като го пускат за продажба минава някаква техническа проверка), не виждам смисъл да го правя това, но вие си кажете мнението.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Дек 2012, 16:41 
Telnet user
Аватар

Тия манометри си представям колко точно мерят... Общо взето пожарогасителите са за еднократна употреба - ползваш ли го веднъж, по-добре не разчитай, че е останало нещо и все още имаш пожарогасител. Не че не става повече, но по-добре да не се брои за годен. Един от видовете (праховите май) доколкото знам се запушват след спиране на пръскането - дори по време на гасене не трябва да се спира струята, защото може да няма продължение.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2012, 01:15 
Think. Feel. Drive.
Аватар

Няма такова явление. Пръскат както си искаш, дори най-китайските прахови.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2012, 06:44 
Telnet user
Аватар

Всички пожарогасители минали технически преглед са годни! ако искате си сложете и 15 килограмов пожарогасител важното е да има стикер за годност. Имах и изненадваща проверка за аптечка. Очудващото беше че поискаха да я отворя за да видят годността на медикаментите в нея. Останаха разочаровани като не видяха никъде дата на годност. И ме посъветваха да подменя нещата с нови защото опаковките им били пожълтели.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2012, 19:09 
Комплексар
Аватар

STREPSILS написа:
Всички пожарогасители минали технически преглед са годни! ако искате си сложете и 15 килограмов пожарогасител важното е да има стикер за годност. Имах и изненадваща проверка за аптечка. Очудващото беше че поискаха да я отворя за да видят годността на медикаментите в нея. Останаха разочаровани като не видяха никъде дата на годност. И ме посъветваха да подменя нещата с нови защото опаковките им били пожълтели.

Имах същата проверка преди време......оказа се че по закон няма аптечка на пазара която да отговаря на изискванията :)
Като гледах какво "по закон" трябва да има в аптечката.....не съм сигурен, че ако трябва да е редовна ще се събере в голфа въобще :) Оборудването е повече от на линейка сигурно ахах

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2012, 19:49 
Telnet user
Аватар

В Горна къде проверяват пожарогасители за техническата им изправност?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа