forum.gorna.net

Free зоната за Телнет клиенти.
Дата и час: 15 Дек 2017, 06:21

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Режим на клавиатурата:

Правила на форума

Натиснете за да видите правилата

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2014, 19:13 
Лудия от карлуково
Аватар

Здравейте,стана ми много любопитно,видях новото рено fluence без задна чистачка,нямаше стойка или оста от моторчето.Ако някой е запознат може ли да обясни защо е така и примерно как ще се почиства задния прозорец без чистачка.

От любопитство питам.
Благодаря предварително.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Юли 2014, 09:20 
Telnet user
Аватар

^MooNnK^ написа:
Здравейте,стана ми много любопитно,видях новото рено fluence без задна чистачка,нямаше стойка или оста от моторчето.Ако някой е запознат може ли да обясни защо е така и примерно как ще се почиства задния прозорец без чистачка.

От любопитство питам.
Благодаря предварително.

И аз от любопитство ще попитам - имаш ли поне 12 години? Ако си на повече значи си доста ограничен и неинформиран. Задна чистачка нямат ВСИЧКИ седани. BMW, Мерцедес, каквото си искаш. Имат само комбитата и хечбеците. Ако баща ти има кола със задна чистачка, би трябвало досега да си забелязал какви други коли има.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Юли 2014, 15:59 
Telnet user
Аватар

Сигурен ли си, че всички седани нямат?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Юли 2014, 16:38 
Telnet user
Аватар

Ако не 100% то поне 95%. Което е предостатъчно за да не се задават тъпи въпроси като този (въпросът е все едно точно тоя модел рено за пръв път в историята няма задна чистачка - каква екзотика). Между другото дай пример за 1 седан със задна чистачка.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Юли 2014, 17:32 
Лудия от карлуково
Аватар

Dr. Watson написа:
^MooNnK^ написа:

От любопитство питам.
Благодаря предварително.

И аз от любопитство ще попитам - имаш ли поне 12 години? Ако си на повече значи си доста ограничен и неинформиран. Задна чистачка нямат ВСИЧКИ седани. BMW, Мерцедес, каквото си искаш. Имат само комбитата и хечбеците. Ако баща ти има кола със задна чистачка, би трябвало досега да си забелязал какви други коли има.

Dr.Watson,не сам на 12,не сам ограничен или неинформиран,просто до сега не сам виждал кола без пригодена чистачка,виждал сам коли без чистачки,но без самата чистачка,оста на моторчето се подава.И за това питам от любопитство.Пък и не сам глупав толкова че да гледам колите дали имат чистачки отзад,просто тази спря до мен и видях че е без,и за това попитах.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Юли 2014, 18:17 
Telnet user
Аватар

Седан със задна чистачка ако има ще е някой екзотичен модел. Интересно как не си глупав толкова, че да гледаш дали имат чистачки отзад, а тоя път си гледал - изпростя ли? Покажи 2 модела седан с чистачка да ти покажа 22 без (никога не са имали по проект).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Юли 2014, 20:07 
Telnet user
Аватар

Само за информация Пежо 406 седан имат модели със чистачка, но по-принцип на седаните не са им толкова нужни, защото по-трудно хвърлят мизерия до джама от комбитата и хечбеците

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юли 2014, 07:43 
Telnet user
Аватар

Dr. Watson написа:
Ако не 100% то поне 95%. Което е предостатъчно за да не се задават тъпи въпроси като този (въпросът е все едно точно тоя модел рено за пръв път в историята няма задна чистачка - каква екзотика). Между другото дай пример за 1 седан със задна чистачка.

Последно, всички ли нямат или 95%. На пръво четене се сещам за Пежо 406 както колегата спомена. Май и Мазда 6 или 626 имаха. Октавиите не ги знам какви го водят, но и те имат. Сега като се замисля, даже и Нисан Скайлайн има чистачка. С две врати ама не е хечбек. Не ми се занимава да търся, че сигурно ще намеря една камара. Колко им е нужна е отделен въпрос. Че седи грозно, няма 2 мнения.

@300 преди да се набираш така, стана въпрос че всички седани нямат, не че са рядко срещани и непотребни.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юли 2014, 11:55 
Telnet user
Аватар

niko_dmx написа:
Последно, всички ли нямат или 95%.

На въпрос "Сигурен ли си, че всички седани нямат?" отговарям "ако не 100% то поне 95% (нямат)". Кое не ти е ясно от израза? Под 95% се разбира 95% от автомобилите седан, а не от моделите на всички марки. Примерно при 50,000 VW Пасат и 20 Нисан Скайлайн не може да кажеш, че 50% са със чистачка - нали правиш разлика в бройките. Става дума за наблюдателност - авторът на темата пита нещо и демонстрира никаква наблюдателност. Всяко средно интелигентно момче на 10-11г е наясно с такива подробности.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юли 2014, 15:37 
Telnet user
Аватар

Dr. Watson написа:
niko_dmx написа:
Последно, всички ли нямат или 95%.

На въпрос "Сигурен ли си, че всички седани нямат?" отговарям "ако не 100% то поне 95% (нямат)". Кое не ти е ясно от израза? Под 95% се разбира 95% от автомобилите седан, а не от моделите на всички марки. Примерно при 50,000 VW Пасат и 20 Нисан Скайлайн не може да кажеш, че 50% са със чистачка - нали правиш разлика в бройките. Става дума за наблюдателност - авторът на темата пита нещо и демонстрира никаква наблюдателност. Всяко средно интелигентно момче на 10-11г е наясно с такива подробности.

Така де, но отначало изкара човека неинформиран и ограничен. Подразниха ме определенията ти и сигурността с която твърдиш нещо което не е вярно "Задна чистачка нямат ВСИЧКИ седани".

Много добре разбирам процентите и израза. Даже може и по малко от 5% да имат.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юли 2014, 17:53 
Telnet user
Аватар

По правило нямат чистачка. Може да има изключение при 10 модела, но останалите 200 са без. Основният въпрос в темата беше - видиш ли каква чудна кола, въобще нямала чистачка.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юли 2014, 22:28 
Telnet user
Аватар

Skyline е купе, Mazda 6 и Skoda Octavia са хечбеци, та освен 406 кое остана седан от изредените автомобили? :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Авг 2014, 20:54 
Think. Feel. Drive.
Аватар

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

.....в Япония примерно има доста НЕкомбита и НЕхечбеци, които са класически седани и имат чистачки отзад :]]]

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Авг 2014, 00:09 
Telnet user
Аватар

Сега отворете тема за кой колко пъти е виждал някой да ползва задната чистачка.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Авг 2014, 10:28 
Telnet user
Аватар

Somnambul написа:
Сега отворете тема за кой колко пъти е виждал някой да ползва задната чистачка.

Или нямаш кола или е седан без задна чистачка. Ако имаш задна чистачка съм сигурен, че въобще няма да пишеш "колко пъти е виждал някой...". Аз винаги съм имал задна чистачка и съм я ползвал хиляди пъти - малко по-рядко от предните, но когато вали интензивно почти винаги я пускам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Авг 2014, 11:26 
Telnet user
Аватар

Поне в градски условия са безполезни, всичките не чистят като хората и най-скъпата чистачка да сложиш - само размазва; аз и предното стъкло си чистя на ръка преди тръгване. И повечето хора не ги ползват, и най-луксозните мерцедеси.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Авг 2014, 13:03 
Telnet user
Аватар

Явно караш кола само колкото да отидеш да пиеш кафе. Като вали дъжд в движение пак ли се показваш да си изтриеш предното стъкло? Или просто не излизаш на кафе в дъждовни дни. Задната чистачка чисти достатъчно добре и на марки далече от Мерцедес. А изказването за "повечето хора" е твоето лично заблудено мнение. Говорим за задни чистачки хечбек/комби - при седаните може и да нямат полза.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Авг 2014, 14:31 
Telnet user
Аватар

Чети какво съм написал - преди тръгване, за да изчистиш мръсотията. Освен ако задното стъкло не ти е някакво много легнало, водата си се стича спокойно (даже и на старите съветски коли), когато е чисто; а ако е мръсно, чистачката само маже всичко. Не говоря само за мойта кола (микробус и седан), гледам ги всеки ден по улицата: всеки ползвал само чистачката е пълно мазало!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Авг 2014, 14:43 
Telnet user
Аватар

Надявам се, че допускаш, че чистачките се използват за махане на водата от стъклото като вали дъжд (в движение, по време на валежа), а не просто да си почистиш мръсотията.

Излиза, че като вали дъжд ти си караш спокойно без чистачки - всичко се стича много бързо и имаш прозрачно стъкло? Някога карал ли си през зимата когато вали сняг - не знам при теб как е, но при мен се трупа и на предното и на задното стъкло. Ако не пусна чистачка отзад след известно време не се вижда нищо. Същото важи и при дъжд. Ако си свикнал да караш само на странични огледала е твоя работа. Щом имаш микробус и седан значи не си карал кола със задна чистачка, но правиш обобщения.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Авг 2014, 15:16 
Telnet user
Аватар

Да, по чистото задно стъкло водата си се стича, особено при движение (не говоря за предното, него го споменах само заради мръсотията). И със сняг нямам проблеми, трябва да е истински катаклизъм, за да те затрупа така в движение (толкова, че да се съмнявам, че е възможно да се движиш). Дори и на седана, който е с по-полегнало задно стъкло.
Микробуса си има задна чистачка (не е товарен).

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа