forum.gorna.net

Free зоната за Телнет клиенти.
Дата и час: 12 Дек 2017, 10:16

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Режим на клавиатурата:

Правила на форума

Натиснете за да видите правилата

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 14 Авг 2015, 17:02 
Telnet user
Аватар

Привет. Дайте мнение за сервиз качествен ремонт на ходовата част на автомобил, в Горна Оряховица. Става въпрос за обичайно заподозрените тампони на макферсон, тампони заден мост, шарнирни болтове, носачи,евентуална подмяна на задни амортисьори и всичко останало което дава фира при употребата на един автомобил по нашите "перфектни" пътища в Горна Оряховица, тъй като автомобилът се употребява на 90% градско.
Благодаря Ви за предложенията предварително.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Авг 2015, 18:20 
Telnet user
Аватар

Където и да отидеш на всякъде ще ти вземат парите!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Авг 2015, 18:52 
Telnet user
Аватар

STREPSILS написа:
Където и да отидеш на всякъде ще ти вземат парите!

Е никъде не съм споменавал, че искам за без пари. Но и не искам след има няма няколко хиляди километра пак за се раздрънка и раз скърца. :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Авг 2015, 19:38 
Telnet user
Аватар

Е то никой не иска да му се раскърца колата и да тропа ама като им кажеш цените на MOOG за ходова част и амортисьори на KAYBA и започват да си мислят че не карат чак толкова много колата. Или казват че колата не им струвала толкова колкото се иска за части и работа.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Авг 2015, 20:26 
Telnet user
Аватар

За кои цени става въпрос? За тези с добрата надценка? Щото ако се закупят от някъде излизат доста по евтино. Но тогава пък за работа вземат толкова, че се предпочита да се вземат частите от тези които правят ремонта. И докато на едни амортисьори на KAYBA можеш да видиш наименованието на едни тампони, втулки и други подобни това е невъзможно. Как да разбере един обикновен притежател на автомобил дали са му сложили шарнирен болт, примерно, на MOOG или някакъв с доста по ниско качество но с претенциите че е MOOG. После като поискаш касов бон ти казват: добре, но цената скача с 20%. И най-логичното е да се откажеш от документ за това какво е извършено, с какви части, колко струва, и така нататък. После минават няколко стотици километра започва да скърца нещо си, някъде си и се сещаш, че колкото и пари да си дал са отишли на вятъра. Смених цял носач, с втулките и шарнирният болт, след няма и месец започна да скърца предницата. Отивам и съвсем нормално питам: така и така преди месец сменихте носачите с нови, но започна да скърца. Той отвръща: ааа не съм ги сменял аз, който ги е сменял напусна, пък и може да скърца от друго място. Е добре казвам, какво значение има кой ги е сменял, и защо скърца само когато е сухо, като завали, или при мокър път не скърца, или като напръскам втулките на носача със силиконов спрей дори за известно време и при мокър път не скърца. На което ми се отвръща: еее аз да не съм там отдолу когато караш та да чуя от де скърца.
Така, че е напълно вярно това което твърдите, че навсякъде ще ти вземат парите, каквото и да значи това.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 14 Авг 2015, 23:43 
Telnet user
Аватар

За каква кола става на въпрос ако не е тайна. И до някъде си прав. Само не мога да разбера защо като ви предложат да сте в сивата икономика се радвате че са ви казали че ремонта ще ви е 100 лева а като поискате касова бележка очаквате 20% ДДС да го заплати собственика на сервиза? Ами като искате всичко да ви е 6 защо се дърпате да ги платите? А това каква част са сложили и дали са сложили точно на определена фирма дадена част и за това си има начини. резервните части на различните фирми са като емисиите банкноти всяка има нещо допълнително и винаги има по какво да се познае дадена част на коя фирма е. А по повод за лепенките на амортисьорите не си казал не са ти направили в някоя рекламна агенция на тях да пише и ИВАНЧО вместо KYB. Ако толкова държиш и да са точно тези части които ти искаш за 50% горница в труда ще ти сложат каквото си занесеш в сервиза. Поне аз знам къде го има това като опция. Ако искаш и в мазето си ги направи няма да ти откажат да ти ги сложат. Само дето няма да получиш никакъв документ че те са го направили най много касова бележка на която ще има само една сума но не и какво са правили. Няма кой да си сложи главата в торбата при условие че ти си набавяш частите. Нали се сещаш че ако ти отидеш може кутията да е на реномирана фирма а частта да не е това за което си платил като качество. И ремонта на колата е като все едно да ходиш на доктор. Не зависимо колко пари ще ти вземат при условие че те лекува бързо и качествено ти ходиш при него.

В кръга на майтапа имам един приятел от Пазарджик и той като отиде да си взема колата пита майсторите. Ако след 6 месеца дойда и ви дам колата си бихте ли я карали на магистралата с колкото може да върви? И вика като чуя без да се замислят да кажат да значи са ми направили колата както трябва погледнали са я навсякъде. Ако се замислят значи има нещо дето се съмнява че не е както трябва.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Авг 2015, 08:51 
Telnet user
Аватар

И какво те топли касовата бележка? Ще има точно описание на частите по марки ли? Най-вероятно ще има 1 ред "сервизни услуги" и цялата сума срещу него. Много е важно след като ти изредят "ами това, това... и ще струва ХХХ лв" да кажеш - напиши ми списък едно по едно кое колко струва. Защото при толкова неща за смяна ще те засилят без замисляне с едни 50% отгоре и великодушно ще ти кажат "... и 15% отстъпка...".

Какъв модел е колата?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Авг 2015, 13:11 
Telnet user
Аватар

Явно не се изразявам правилно, или и двамата писали в темата сте от другата страна, в смисъл дето взема парите.
Искам като отида и да попитам какво ще ми струва ремонта на дадено возило да ми се отговаря без задни мисли. Не искам след като е извършен ремонта да ми се предлага да съм в комбина със сивата икономика, всичко това след свършен факт. Искам да ми се казват крайни цени, за да мога да преценя ако си ги закупя аз дали няма да съм в по изгодно, финансово, положение. И без това на повечето части е упоменато, че важи гаранцията ако частта е сменена в сервиз от специалист, каквото и да значи това за нашите условия. Всеобща тайна е, че всички разбират от всичко. Не става въпрос само за този бранш, говоря по принцип.
Става въпрос за немско и френско возило, като на френското возило на този етап ремонта е по належащ, понеже се кара по често.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Авг 2015, 18:37 
Telnet user
Аватар

Думата "возило" я обичат малоумните журналисти - явно и ти, но иначе се напъваш да се изразяваш. Това което си написал, ако искаш да ти се случи - тръгваш за Германия или в краен случай виждаш марката на колата си (например Пежо) и отиваш във фирмен сервиз на Пежо. Ако във В.Търново ти се струва недостатъчно достоен, може и в София. Ремонт, който при "братята" ще ти струва 200лв в София ще ти излезе 1100лв (примерно), НО по-важното, че ще е с оригинални части и ще имаш фактура. Като добавиш и пътя до София нещата ще се закръглят още малко. Та ако държиш да се правиш на джентълмен, действай като джентълмен и плащай без запъване. Ако искаш да си правиш тънки сметки ти ли да купиш частите (с крайни цени и ДДС) или да ти ги осигурят в сервиза - ще се наложи да преглътнеш гордостта (наивността) си и да дойдеш в българската действителност.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 15 Авг 2015, 21:08 
Telnet user
Аватар

Dr. Watson написа:
Думата "возило" я обичат малоумните журналисти - явно и ти, но иначе се напъваш да се изразяваш. Това което си написал, ако искаш да ти се случи - тръгваш за Германия или в краен случай виждаш марката на колата си (например Пежо) и отиваш във фирмен сервиз на Пежо. Ако във В.Търново ти се струва недостатъчно достоен, може и в София. Ремонт, който при "братята" ще ти струва 200лв в София ще ти излезе 1100лв (примерно), НО по-важното, че ще е с оригинални части и ще имаш фактура. Като добавиш и пътя до София нещата ще се закръглят още малко. Та ако държиш да се правиш на джентълмен, действай като джентълмен и плащай без запъване. Ако искаш да си правиш тънки сметки ти ли да купиш частите (с крайни цени и ДДС) или да ти ги осигурят в сервиза - ще се наложи да преглътнеш гордостта (наивността) си и да дойдеш в българската действителност.

Просто не знам какво да кажа след последното умотворение.
Никъде не съм споменавал, че не искам да плащам. ИСКАМ ДА ПЛАЩАМ ТОЛКОВА КОЛКОТО СТРУВА. Какво значи да плащам като джентълмен...? Сигурно за нещо което струва 2 лева аз да платя 11 лева!!?? ТИ сигурно въобще не се интересуваш кое колко струва (и ако имаш възможност да платиш по-малко това не те интересува) а плащаш като джентълмен, колкото ти кажат!!?? Като ТИ пробутат, примерно, от онова хубавото обработеното месо в онези чужди вериги от магазини си плащаш като джентълмен...въпреки че можеш да същите пари да си купиш по качествено? Но ТИ си джентълмен, и си плащаш като такъв, ко' ТИ пука.
Що да дам на масларя 67 лева за 4 литра масло, НООООО смяната безплатна, когато мога за абсолютно същото масло да дам 35 лева плюс 5 лева доставка за 5 литра, НООО нямам безплатна смяна.
Какво ТИ пречи думата возило, какво малоумно има в нея, по повод това което съм коментирал. Как искаШ да се изразявам? Парите които трябва да дам на някой който ме вижда като портфейл, вместо като клиент, си ги изкарвам аз, и смея да твърдя че това става по абсолютно честен начин. Явно някои екземпляри главите им са пълни с каквото е пълна една тиква.
Пожелавам ТИ и с тебе (и със семейството ТИ, ако имаш такова) така да се отнасят, примерно когато имаШ нужда от медицинска помощ. Плащай си като джентълмен, нищо че са ТИ извадили, примерно, здравият вместо болният зъб. Или са ТИ направили пломба с некачествени материали, та тя взела та паднала след има няма няколко месеца. Като искаш по качествени, качваш на нещо различно от ВОЗИЛО, и си биеШ камшика за София. Важното е лекарят да те вижда като портфейл, а не като пациент.
Споко ВЕ пич, преглътни всичко, това е българската действителност. Най-много да си объркАл рейса, ама нема се плашиШ, сядаШ на тубата с гориво и продължаваШ да бръмчиШ.
Ееех,хубава държава имаме, но мат'ряла лош. И когато дойде време да цъфнат налъмите тогава може би ще има светлина в тунела.

Това по долу е част от произведението "Борба" на Хр.Ботев. Това което е писал поетът-революционер преди много години си е актуално и днес.

"Свестните у нас считат за луди,

глупецът вредом всеки почита:

"Богат е", казва, пък го не пита

колко е души изгорил живи,

сироти колко той е ограбил

и пред олтарят бога измамил

с молитви, с клетви, с думи лъжливи."

Хр.Ботев

П.П.П Нищо лично, да не вземеШ сега да се впрягаШ. Сигурно този начин на водене на комуникация, и отношение към някой който с нищо не те е обидил, ТИ допада. Аз съм на принципа: каквото повикало-такова и се обадило.
Хайде бъди жив и здрав, да илядиш 1000 години, и така нататък.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2015, 13:23 
Telnet user
Аватар

Казах ти - ако си голям играч, отивай във фирмения сервиз. Там ще получиш максимално качество и ще платил колкото струва (няма опасност специално за теб да дадат надути цени, не бой се).

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2015, 17:47 
Telnet user
Аватар

http://www.rstech-bg.com/%D1%83%D1%81%D ... %BB%D0%B8/

http://atbatsalov.com/%D1%81%D0%B5%D1%8 ... D0%B8.html

http://betaauto.net/page2.html

Ето ти три линка с ценоразписи от три различни града в БГ може сам да си направиш съпоставка че няма твърда цена. А ето ти общи условия от Мото-Пфое добре е да ги прочетеш всичките за да разбереш за какво става въпрос.

http://www.motopfohe.bg/read_text.php?tid=64

Мисля повече да не пиша в тази тема. Смятам че доста красноречиво ти отговорих че качеството си иска цена. По добре да ми сложат хубави части и да ме натоварят с цена на тях от колкото да ме товарят с труд.
Прост пример давам Шарнир китайски ако е 10 лева читав ще е към 16. На китайския могат да ме натоварят с 8 лева на хубавия с 3-4 лева защото ако са 8 почва цената да бие на очи. Ама както ти си се захванал да не те минат с някой лев да знаеш че с кеф ще те натоварят на всякъде. И един пример. Приятел скъса ангренажен ремък. Дойдоха взеха му колата ние си пиехме кафето и му се обадиха. Казаха му че ремонта ще е 1320 лева. Попита кога ще стане те казаха петък. Ама понеже ни трябваше колата вдигна телефона и им каза че ако колата в сряда сутринта я вземе дава 1400 лева. Познай кога си взе колата. СРЯДА! Ремонта на колата е като наемане на стая в хотел по интернет.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2015, 19:23 
Telnet user
Аватар

Аз също ще пиша за последно в темата, защото от тази трънка заек никога няма да излезе.
Хубаво давате (използвам учтивата форма за обръщение понеже не се познаваме, и смятам че хората по принцип трябва да бъдат ХОРА, и да се уважават) линкове, в тях виждам цени за труд. Никъде не виждам цени за части, никъде не виждам уточнения за това че частите ако са от тях ще струва толкова, ако не толкова. Никъде не виждам, че ми се дава възможност да плащам с или без ДДС. Това са твърди цени, ако не ми харесват си е само мой проблем. Ако съм купил колата, и предният собственик ми е оставил части да взема да ги хвърля ли?
Така...къде в Г.Оряховица предлагат такъв ценоразпис? Примерно за френското ВОЗИЛО, автомобил, лека кола, кошница, каруца или както искате го разбирайте (не знам разбира се кой къде го сърби, за да го удовлетворя, та да нарека превозното средство както на него му се иска) от Старс94 мога да получа до 35% отстъпка от цената. Онлайн ако поръчам части за над 100 лева отстъпката е 20% с безплатна доставка. Бихте ли ми дали смислен отговор защо да не мога да си ги занеса тези части, та с тях да се извърши ремонта? Да... ама не. В този случай се измислят нови цени за работа, естествено те никъде официално на са обявени. Значи сервизът пак ще закупи тези части от Старс94 с още по големи отстъпки, ще ми го продаде на цени на дребно на Старс94, евентуално. От Косер, примерно, също мога да ползвам добра отстъпка.
Защо трябва да ми се вадят различни оферти за труд в един и същ сервиз? Аз също държа за това да се извърши ремонта на собственото ми возило с качествени части. Все пак ще го ползвам аз и моето семейство, не някой който е извършил ремонта, но няма да му се иска да пътува с това возило, този пример Вие го дадохте.
Смятам, че бях напълно ясен. Искам, както всеки от Вас, да имам избор. Отивам и питам възможно най-учтиво, като нормален човек, какво ще ми струва като труд това и това и получавам отговор. Питам какво ще ми струват тези и тези части закупени от Вас, и получавам отговор. Правя си равносметка, ако ми е финансово изгодно започва ремонта. Ако ли не: благодаря Ви за информацията, и за отнетото време, желая Ви приятен ден, естествено прегледът ще си го платя, все пак съм ангажирал някого с нещо. Аз така го разбирам, като това въобще не са тънки сметки. За мен всеки лев е важен, и ако някой иска да ми го вземе нека го направи така, че както той така и аз да останем доволни.
Колко са тези от Вас които обичат да ги цакат с топла бира и студени кебапчета?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Авг 2015, 14:42 
Telnet user
Аватар

Надявам се да си максимум на 21г, защото ако си на повече си със забавено умствено и социално развитие (или си обикновен гей). Защо не отиде в 2-3 сервиза да ти дадат конкретни отговори, а търсиш универсален отговор във форума? Всеки собственик на кола в България, който няма неограничени финанси е наясно с проблемите с ремонти, сервизи, лъгане и т.н., ти обаче се мислиш за високо интелигентен и културен и смяташ, че всички са глупаци, а ти пускаш една тема във форума - научаваш за единствения честен и стриктен сервиз и си спестяваш пари и време. Ами няма такъв. Нещата ако ставаха без обикаляне, питане, пазарене или просто с плащане на колкото поискат - всички щяха да знаят номера.

Не разбрах защо се говори за "френски автомобил", а не кажеш направо модела? Срам ли те е или си много изтънчен и деликатен (гей)? И още една забележка - като се напрягаш да се правиш на културен и образован, не си разбрал, че "Вие" е учтиво обръщение към един човек, а "вие" е обръщение към повече от един човек. (Ако не схващаш за къде става дума, цитирам: "Искам, както всеки от Вас, да имам избор", "Колко са тези от Вас").

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Авг 2015, 18:34 
Telnet user
Аватар

Dr. Watson написа:
Надявам се да си максимум на 21г, защото ако си на повече си със забавено умствено и социално развитие (или си обикновен гей). Защо не отиде в 2-3 сервиза да ти дадат конкретни отговори, а търсиш универсален отговор във форума? Всеки собственик на кола в България, който няма неограничени финанси е наясно с проблемите с ремонти, сервизи, лъгане и т.н., ти обаче се мислиш за високо интелигентен и културен и смяташ, че всички са глупаци, а ти пускаш една тема във форума - научаваш за единствения честен и стриктен сервиз и си спестяваш пари и време. Ами няма такъв. Нещата ако ставаха без обикаляне, питане, пазарене или просто с плащане на колкото поискат - всички щяха да знаят номера.

Не разбрах защо се говори за "френски автомобил", а не кажеш направо модела? Срам ли те е или си много изтънчен и деликатен (гей)? И още една забележка - като се напрягаш да се правиш на културен и образован, не си разбрал, че "Вие" е учтиво обръщение към един човек, а "вие" е обръщение към повече от един човек. (Ако не схващаш за къде става дума, цитирам: "Искам, както всеки от Вас, да имам избор", "Колко са тези от Вас").

Казах, че няма да пиша в темата, но след като получавам обиди, няма как. Аз магарето в калта не съм си оставял, няма и сега да се случи.
Слушай сега да те открехна, щото явно похлупакът ТИ е много тежък.
Първо: Не съм обиждал никого, в това число и теб. А всяко твое умотворение в тази тема е обида.
Второ: Всяка година се явявам на множество изпити, в това число медицински и психически, работата ми го изисква. Така, че ако имах нейде отклонения щях да зная.
Трето: След като съм пуснал тема във форум би следвало да е видима от количество хора които аз няма как да знам колко са. Не съм задал въпрос само на един човек. Така, че няма как да се обръщам в единствено число. А колко са тези от Вас не знам, ако ти знаеш значи Ванга си има наследник. А дори и да има някъде проблем в граматиката това толкова значимо ли е? Темата за правопис ли е? Обикновено пиша без да гледам в монитора, и е напълно възможно да се допуснат грешки.
Този цитат е твой, ти явно си гордостта в семейството. :lol: Случайно да съм правил забележки относно правопис, или граматика?
Dr. Watson написа:
Казах ти - ако си голям играч, отивай във фирмения сервиз. Там ще получиш максимално качество и ще платил колкото струва (няма опасност специално за теб да дадат надути цени, не бой се).
=D>
Ако съм сгрешил моля ТЕ за извинение....умничето на мама, то. :lol:
Четвърто: Защо толкова се пънеш да научиш модела на превозното средство? От какво да ме е срам?
Пето: Ако за всичките годинки през които тежиш на тази земя не си разбрал. че гей е на майка ти синът И толкова по зле за теб. Неа се плашиш копиле, рано или късно ще те осени истината.
Шесто: Между другото, частите вече са закупени. Неа се прИтесняаш копиле, при теб няма да дойда да ми ги смениш. Против достойнството ми е, но щом обиждаш трябва да понясаш и обиди. Зъб за чене, око за две. Нали така, щото сме в България, тук така се живее. Ако не обиждаш, ако не прекараш някого, ако днес от един ремонт не си докараш нещо (естествено от клиента) значи нещо не е било наред. Еее тази демокрация, обърка понятията на хората (не става въпрос за тебе). Трябвало да ходя да се пазаря, теб баща ти да не те е извъртял на битака? Така между другото питам, да не си мислиш, че е нещо лично, ей така лаф да става, мъча се да сме в един коловоз, мъча се да сляза на твоето ниво. Трудно ми е, но човек се принуждава. Не съм от тези които след получаването на плесница от едната страна обръщат и другата, и чакат отново за плесница.
Хайде бъди жив и здрав... Нататък (в изречението) и сам знаеш какво продължава. :lol:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Авг 2015, 19:40 
Telnet user
Аватар

Думата "платил" очевидно е печатна грешка и правилното е платиш - не се иска много ум да го забележиш. Ти обаче на минимум 3 места си писал Вие с главна буква, когато става въпрос за множествено число. Очевидно не е печатна грешка, нито се оправдава с писане без да гледаш монитора. Педалски се държиш с хленченето си - няма как да не отбележа факта. Току виж се усетиш и се стегнеш, ама надали.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Авг 2015, 20:22 
Telnet user
Аватар

Dr. Watson написа:
Думата "платил" очевидно е печатна грешка и правилното е платиш - не се иска много ум да го забележиш. Ти обаче на минимум 3 места си писал Вие с главна буква, когато става въпрос за множествено число. Очевидно не е печатна грешка, нито се оправдава с писане без да гледаш монитора. Педалски се държиш с хленченето си - няма как да не отбележа факта. Току виж се усетиш и се стегнеш, ама надали.

ТебЕ, моЙто момче, явно те стяга шапката. Абе за какви печатни грешки ми говориш, бе!!!? Ти като натискаш копчетата на клавиатурата да не би да мислиш, че печаташ!!? Ееее "Саше" многи си зле Ша знайШ.
Да взема пак да питам, а...? ТОВА ЛИ Е НАЙ_ВАЖНО В ТЕМАТА МИ? РАЗБИРАШ ЛИ МЕ? КАПИШ? АНАДЪНМУ?
Гей, педал... да взема вече да ти дам ли... :huglove: За целият си съзидателен живот съм чувал. че от веднъж педерас се не става... ама знаели човек....да взема да си съсипя семейството ли... [-X
Слушай сега, душо моя... Изпих галона с биричката, но нещо ми изблудня, та вече си наливам и трета ракия. Така, че моля всички които четат тия глупости да ме извинят. А лично тебе, учителко любима, моля да не ми правиш забележки относно каквото и да било. Понеже не си от тези които могат да ми дават наклон на член кореспондента. Пък знам ли... Аааа вече се объркАх ве пич.
Хайде още веднъж, бъди жив и здрав... Аз пък ще си долея, чашката.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 17 Авг 2015, 22:43 
Telnet user
Аватар

m65 написа:
Аз също ще пиша за последно в темата, защото от тази трънка заек никога няма да излезе.
Хубаво давате (използвам учтивата форма за обръщение понеже не се познаваме, и смятам че хората по принцип трябва да бъдат ХОРА, и да се уважават) линкове, в тях виждам цени за труд. Никъде не виждам цени за части, никъде не виждам уточнения за това че частите ако са от тях ще струва толкова, ако не толкова. Никъде не виждам, че ми се дава възможност да плащам с или без ДДС. Това са твърди цени, ако не ми харесват си е само мой проблем. Ако съм купил колата, и предният собственик ми е оставил части да взема да ги хвърля ли?
Така...къде в Г.Оряховица предлагат такъв ценоразпис? Примерно за френското ВОЗИЛО, автомобил, лека кола, кошница, каруца или както искате го разбирайте (не знам разбира се кой къде го сърби, за да го удовлетворя, та да нарека превозното средство както на него му се иска) от Старс94 мога да получа до 35% отстъпка от цената. Онлайн ако поръчам части за над 100 лева отстъпката е 20% с безплатна доставка. Бихте ли ми дали смислен отговор защо да не мога да си ги занеса тези части, та с тях да се извърши ремонта? Да... ама не. В този случай се измислят нови цени за работа, естествено те никъде официално на са обявени. Значи сервизът пак ще закупи тези части от Старс94 с още по големи отстъпки, ще ми го продаде на цени на дребно на Старс94, евентуално. От Косер, примерно, също мога да ползвам добра отстъпка.
Защо трябва да ми се вадят различни оферти за труд в един и същ сервиз? Аз също държа за това да се извърши ремонта на собственото ми возило с качествени части. Все пак ще го ползвам аз и моето семейство, не някой който е извършил ремонта, но няма да му се иска да пътува с това возило, този пример Вие го дадохте.
Смятам, че бях напълно ясен. Искам, както всеки от Вас, да имам избор. Отивам и питам възможно най-учтиво, като нормален човек, какво ще ми струва като труд това и това и получавам отговор. Питам какво ще ми струват тези и тези части закупени от Вас, и получавам отговор. Правя си равносметка, ако ми е финансово изгодно започва ремонта. Ако ли не: благодаря Ви за информацията, и за отнетото време, желая Ви приятен ден, естествено прегледът ще си го платя, все пак съм ангажирал някого с нещо. Аз така го разбирам, като това въобще не са тънки сметки. За мен всеки лев е важен, и ако някой иска да ми го вземе нека го направи така, че както той така и аз да останем доволни.
Колко са тези от Вас които обичат да ги цакат с топла бира и студени кебапчета?

Е не вече направо ме удари в земята! В линковете дето съм дал най отдолу пише че посочените цени са примерни и СА БЕЗ ДДС!!!!! цена за части в интернет няма кои да ти даде Всички складове които предлагат части са затворили страниците си за обикновените потребители като теб и мен. На всякъде се влиза с идентични име и парола и на места даже слагат и сертификат. Което позволява дадения склад за части да прави различни отстъпки на фирмите с които работи. От което следва че даден сервиз за лоялни клиенти може да стигне до отстъпка в частите си до 20%. Поне за нашия град знам две такива фирми които са получили такава отстъпка. В един не толкова лош и известен сервиз. И за да не те цитирам само споменавам че това което си написал :" За мен всеки лев е важен, и ако някой иска да ми го вземе нека го направи така, че както той така и аз да останем доволни." Точно това исках да ти го кажа в началото. "Където и да отидеш на всякъде ще ти вземат парите" което означава че обикаляш и където ти хареса как са те излъгали там ги даваш. Но ако мислиш че никъде няма да има разминаване с казаното и взетото само мога да ти го кажа в прав текст: НЯМА ДА Е ТАКА! На лично мога да ти кажа къде може да отидеш и къде не е препоръчително но все пак сам си решаваш. Това е от мен. Ако искаш информация за сервизи пиши на лично реклама и хулене на общо няма да правя

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2015, 09:39 
Telnet user
Аватар

Абе окончателно се убедихме, че момчето m65 е гейче. Иска, хленчи, обяснява се, вайка се - напоследък взе да се прави и на мъжкарче ама смешна работа. Представям си в някой сервиз, ако го прецакат какви изпълнения може да има. Обясняват му кое как става, той обаче иска не така, а иначе ама ако може и по-евтино.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа