forum.gorna.net

Free зоната за Телнет клиенти.
Дата и час: 22 Окт 2018, 22:53

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Режим на клавиатурата:

Правила на форума

Натиснете за да видите правилата

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 12 Юли 2007, 22:31 
Telnet user
Аватар

Как да тренираме и как да се храним в периодите на адска жега
От: Владимир Недков

Тепърва предстои да се сблъскаме с най-горещия период от лятото. Когато термометърът покаже 40+ градуса, имаме две възможности по отношение на тренировките - да се адаптираме или да не тренираме. В този материал ще Ви предложа няколко промени, които да направите с тренировъчната си стратегия, за да не отстъпите пред жегата.

Кога и колко да тренираме с тежести?
Ако ще правите тренировка с тежести, ориентирайте се към часовия пояс 19:00 - 21:00. И без това през лятото си лягате не по-рано от 01:00 часа. В часовете след седем, въздухът се захлажда и няма да Ви се налага да се наливате с ледена вода, за да превъзмогнете прегряването. Не препоръчвам тренировки по-дълги от 75 минути. По-добре помислете как да тренирате по-често, а не по-дълго. През лятото възстановяването е по-трудно, заради забавянето на метаболизма в часовия интервал 12:00-17:00.

Кога, какво и колко кардио да правим?
В случай, че искате да сваляте килограми, вместете кардио тренировката си в сутрешния интервал 07:00-09:00 часа. Ако станете в 6:00 часа не би било проблем да подготвите метаболизма си за час, особено с помощта на чаша кафе. Избягвайте тренировки по-дълги от 45 минути до час.
За хората, които не могат да тренират в този времеви интервал, има и алтернативи, в случай че са склонни да се занимават с аква-спининг, аква-аеробика или плуване.
Не препоръчвам да се прави средно и високо интензивно кардио през останалата част от деня, а ниско интензивното кардио не следва да е по-дълго от половин час. Просто времето не предразполага към по-сериозни кардио натоварвания.

Как да адаптираме храненето си, при положение, че нямаме апетит?
Загубата на апетит се посреща от отслабващите като отдавна чакан гостенин, а от поддържащите форма и покачващите килограми с не толкова добри чувства. Подобна загуба към плътни храни и покачващия се апетит към воднисти такива (дини, пъпеши и др. плодове и плодови сокове) съвсем не подпомага свалянето на мазнини. Всъщност повечето воднисти и разхлаждащи храни са богати на прости захари (плодове, сокове и нектари, газирани напитки) и изключително бедни на полезни мазнини и протеини. С две думи - "празни калории". Килограмите, които се губят при нонстоп плодово гладуване се дължат преди всичко на загуба на мускулна и органна тъкани и едва тогава на мазнини. Не пиша всичко това за да Ви отчайвам, а за да подчертая ползите на алтернативите, а ето ги и тях:

двойни порции салати съдържащи меса и обезмаслени сирена
комбинация салата + месо на скара
комбинация салата + риба на скара
протеинови напитки + таблетки мултивитамини и мултиминерали (или две в едно)
протеинови вафли + изотонични напитки
Апетитът може да се повлияе от подправките в храната - лимон, къри, горчица, пикантни и ароматни подправки.

Как да превъзмогнем загубата на соли, заради потенето?
Консумацията на броколи и кълнове от различни храни може да Ви осигурят нужните количества от соли. Алтернатива е консумацията на слабоминерализирана минерална вода. Изотоничните напитки също са вариант. Ако няма да правите маратонски бягания, изберете си ниско минерализирани изотонични напитки.

Какви добавки могат да ни помогнат в жегата?

аминокиселини с разклонена верига - по-добро възстановяване след тренировка
комплексни аминокиселини - по-бързата алтернатива на протеиновите шейкове, имат мускулоизграждащи и мускулопредпазващи функции
л-карнитин - той ще помогне на свалящите килограми с по-малко потене да постигнат повече резултати
изотонични напитки - възстановяват загубените в потенето соли
протеинови шейкове - набавят протеин и калории, заместват пропуснати хранения заради липса на апетит
протеинови вафли - алтернатива на протеиновите шейкове

Не ме интересува че говорят зад гърба ми,значи още са зад мен!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Юли 2007, 23:43 
Telnet user
Аватар

Правя темата важна ,защото е полезна и ми хареса..Аз лично губя апетит доста през деня , но поне си го връщам бързо и не свалям а качвам това е добре ;)
Пишете тука кой кви наблюдения има..Много от хората през лятото спират а според мене това е голяма грешка :shock:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2007, 16:53 
Telnet user
Аватар

Аз специално се опитвам да махам мазнини и да "кача"ММ.само че това по принцип са мечти.Така че наблягам на чистенето.Сега мисля отново да взема Animal Cuts.За два дена успях да вдигна подкожната мазнина с 0,3% и ще има утре здраво кардио. :D

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Юли 2007, 10:56 
Telnet user
Аватар

ANIMAL CUTS ....... BECAUSE CARDIO SUCKS

и а3 в момента съм в лек стадий на чистене с L-carnitine
кардиото, което правя а3 е 25 мин скачане на въженце ;) прекрасно е като резултат и повече от ОТВРАТИТЕЛНО след 15-тата минута ;)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Юли 2007, 11:13 
Forum Administrator
Аватар

Epoc написа:
Правя темата важна ,защото е полезна и ми хареса..Аз лично губя апетит доста през деня , но поне си го връщам бързо и не свалям а качвам това е добре ;)
Пишете тука кой кви наблюдения има..Много от хората през лятото спират а според мене това е голяма грешка :shock:

в старса хладно ли е че мисля да се местя нещо ако доло е хладно отивам доло не ми се мре в залата на 36/33 градуса винаги

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2007, 04:31 
Telnet user
Аватар

Epoc написа:
Много от хората през лятото спират а според мене това е голяма грешка :shock:

Не,не е грешка че спират защото тези хора които спрат фитнеса през лятото искат да свалят килограми че да могат зимата да качват по лесно пак и може би защото ги мързи... :)

ако искате някаква информация за по тежките химий питаите не се притесняваите ;)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2007, 09:14 
Telnet user
Аватар

Ох незнам защо , но през лятото имам дяволски апетит , на всеки 3 часа съм гладен като вълк,а се целя да стопя мазнините по тялото си.
Bсеки ден ходя да тренирам , правя набирания , кофички ,лицеви опори и коремни преси
и също така 3 или 4 километра пробег само и само да съм във форма , но ефекта от всичко това е минимален :(
Ограничил съм се с 6 филии хляб на ден , не ям пържено , не ям сладко , не ям колбаси и продукти съдържащи голямо количество сол и черен пипер .
и всичките мъчения на които се подлагам в тая адска жега , щото обикновено тренирам от 16:00 до 18:00 ,доведоха до загубвата на едва 1 кг за 2 месеца.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2007, 11:25 
Telnet user
Аватар

и а3 съм така ... адски слаб метаболизъм ... отвратително е

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2007, 11:52 
Telnet user
Аватар

RouDeR написа:
Bсеки ден ходя да тренирам , правя набирания , кофички ,лицеви опори и коремни преси
и също така 3 или 4 километра пробег само и само да съм във форма , но ефекта от всичко това е минимален :(
Ограничил съм се с 6 филии хляб на ден , не ям пържено , не ям сладко , не ям колбаси и продукти съдържащи голямо количество сол и черен пипер .
и всичките мъчения на които се подлагам в тая адска жега , щото обикновено тренирам от 16:00 до 18:00 ,доведоха до загубвата на едва 1 кг за 2 месеца.

С 3-4 км нищо няма да стане, трябва ти физическо усилие над 40мин, за да топиш мазнини.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2007, 15:02 
Telnet user
Аватар

MAPOB написа:
Epoc написа:
Много от хората през лятото спират а според мене това е голяма грешка :shock:

Не,не е грешка че спират защото тези хора които спрат фитнеса през лятото искат да свалят килограми че да могат зимата да качват по лесно пак и може би защото ги мързи... :)

ако искате някаква информация за по тежките химий питаите не се притесняваите ;)

Ако инфото ти е като вчерашното ,дето протеина измествал водата натрупана от монохидрата ,пък аминото пазело протеина :lol: , най много да умориш някой младеш. :D

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2007, 23:33 
Telnet user
Аватар

Не е баш така,но както и да е не ми се почва спор... [-(

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по