forum.gorna.net

Free зоната за Телнет клиенти.
Дата и час: 15 Дек 2017, 06:31

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Режим на клавиатурата:

Правила на форума

Натиснете за да видите правилата

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2011, 07:04 
Telnet user
Аватар

Не съм сигурен, дали тук е най-подходящото място за това, но все пак има връзка с дискуираните теми. Предлагам да направим тема, в която да обявяваме некоректните работодатели в Горна Оряховица и Велико Търново. Мисля че това ще спести много главоболия и пари на всички, които търсят работа.

Засега започвам с т.нар. Кимбо Фуудс. Това са тези павилиони за продажба на сладолед "Рафи", които се намират в центъра на Велико Търново.
Защо са некоректни ?

- работи се без договор
- работно време много над 10 часа понякога
- не се плаща редовно и винаги се оставят пари на "ще ти ги дам после"
- шефът, който е някаква псевдо мутра, наскоро лежа пак в затвора има отвратително поведение, глобявайки за несъществуващи провинения.

Тази информация имам от личен опит.

Последна промяна donomar на 24 Юли 2011, 14:49, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2011, 07:17 
Telnet user
Аватар

Бих казал,че е по-добре да се пишат коректните работодатели.За некоректни-доста имена ще има.Основно са такива.Аз поне знам само двама които са коректни,като единия вече не е работодател/а си работи сам/.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2011, 11:13 
Telnet user
Аватар

Все работодателите ви виновни на вас бе пуу , аре да коментираме некоректни , нискокњалифицирани , самонадеяни и само искащи работници , които не си вършат задълженията както трябва.Че има и некоректни работодатели има , но повечето проблеми идват от хора , не можещи да си напишат името , а искат големи заплати и т.н.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2011, 11:25 
Bad Ass
Аватар

h0peLesS написа:
Все работодателите ви виновни на вас бе пуу , аре да коментираме некоректни , нискокњалифицирани , самонадеяни и само искащи работници , които не си вършат задълженията както трябва.Че има и некоректни работодатели има , но повечето проблеми идват от хора , не можещи да си напишат името , а искат големи заплати и т.н.

каза човека с 0 работни дни .. :lol:

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2011, 11:27 
Telnet user
Аватар

Айде да не са 0 , а :) ? А и колкото и да са , имам някакви наблюдения и затова го казвам.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2011, 11:38 
Bad Ass
Аватар

h0peLesS написа:
Айде да не са 0 , а :) ? А и колкото и да са , имам някакви наблюдения и затова го казвам.

става дума за работа, която не от типа "на мама и тати фирмата" .. 8-) а и хората бачкат за пари , не за чест и слава за по 10+ часа на ден за жълти ст'инки ... колкото до коректни и некоректни страни винаги е имало и ще има , като не плащат добре и не предлагат добри условия .. не виждам де ти е кяра да се счупваш от работа ?! най-лесно е часника да си каже .. тоя като не ще да бачка за толкоз пари да хваща пътя - гладни балъци мноого... ама после се чуди що работния процес не върви добре - както ти каза "има и такива дето не могат да си напишат името" , еми има да и тея ще ти бачкат за 2-но по малко , но щи вършат 3-но по-малко работа.. така че и двете страни не са облагодетелствани от некоректни задължения един към друг ....

п.п. и в крайна сметка както е лафа - "Ние ги лъжем, че работим, а те ни лъжат, че ни плащат...." :mrgreen:

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2011, 15:41 
Telnet user
Аватар

Коректните работодатели също заслужават място тук, но да наблегнем на измамниците.
В случая с Кимбо няма човек, който да е останал доволен.

Следва "Интерхотел Велико Търново" това лято пак обявиха места за пиколота, защо ли ?
Предните двама напуснаха заради :

- Не се изплащат заплатите на време.
- След като мине срокът за изплащане понякога ги изплащат по 100 лв. на седмица, понякога - не.
- Собственикът на хотела се вясва отвреме на време и крещи на всеки.
- Рецепционистките не знаят дори английски език и се налага пиколотата да обясняват.
- Кандидатствайте на своя отговорост.

Информацията е от 5 -ма различни източника .

Макдоналдс Велико Търново.

Откъде да започнем. Договорът ,който карат да подписваме трудно би издържал в съда:

- Точка едно постановява че работещият има право да прекрати трудовите правоотношения с едномесечно предизвестие .
- Точка 4 от допълнителния договор обаче постановява че работещият няма право да напусне докато не приключи изпитателния срок от 6 месеца, като ако той изяви желание за това е длъжен да изплати на Макдоналдс неустойка в размер на 600 лв.

- Ако работещят бъде уволнен дисциплинарно по време на изпитателния срок то той също дължи тези 600 лв.
- При подписване на договора мениджърите дават 30 мин. за преглед на договора, като напускат помещението.
- В договора има оставено празно място там, където се записва сумата, която се полага на час труд. Тя се добавя след подписване.

-В договора се упоменава че работният ден е 8 часов.
На практика това не е така и часовете варират, като винаги са по-малко с 2-3 на ден
- Никъде в договора не се упоменава дали заплащането на час е обложено или не. Оказа се че не са включени уръжките в размер на 22 % от възнаграждението.

- Отношението към персонала е лошо.

На практика излиза че подписвате несъзнателно договор според който:

-първите 6 месеца работите задължително в тази фирма и ако представите предизвестие или по нчкакъв начин пожелаете да напуснете дължите 600 лв
- съвсем в реда на нещата можете да бъдете освободени дисциплинарно по "някакви" параграфи, като пак дължите 600 лв. през първите 6 месеца.
- никой не ви гарантира че за 20 работни дни ще работите по 8 часа на ден, почти винаги са по-малко и работещият няма как да изчисли заплащането си. Допълнителните заработени часове не се заплащат повече от нормалните.

Накрая излиза че правите неща от приготвяне на храна, до обслужване на каса през почистване на санитарни помещения и вземате различно възнаграждение според работата.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2011, 16:21 
Бай Цецо
Аватар

а знаете ли че във В.Тн. има строителна фирма в която като подпишеш договор за работа и подписваш молба за напускане без дата :mrgreen:

п.п.не се сещам сега за името и но по късно ще ви я кажа

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2011, 16:23 
Telnet user
Аватар

Здравейте , мисля да се насоча към Лидъл или Кауфланд как стоят там нещата ?Много противоречиви мнения чувам незнам какво да правя ?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2011, 21:30 
Telnet user
Аватар

В тази тема, има "специално място" за BOSS Марин Гинчев и фирмите му Матеко и Бетонстрой.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2011, 21:38 
Telnet user
Аватар

Peci_lz написа:
Здравейте , мисля да се насоча към Лидъл или Кауфланд как стоят там нещата ?Много противоречиви мнения чувам незнам какво да правя ?

В Лидъл не съм работил но за Кауфланд мога да ти гарантирам че каквото си изработиш, толкова ще получиш. :D Парите не са много... 450 левчета (когато работих аз) но чух че сега са ги вдигнали малко. :D По принцип изпитателния срок е 3 месеца и после с постоянния договор ти я вдигат с 30-40 лв ако не се лъжа. :D Парите ако закъснеят значи датата за плащане е била през почивните дни или нещо такова... макс 2-3 дена. :D От друга страна бъди готов да бачкаш яко, да отиваш по-рано и да си тръгваш час- два след работното време. Аз останах доволен, но просто такъв тип работа не е за мен... държа си на професията. :P Надявам се да ти допадне, ако ти устиска "хълката" :lol: има шанс да се поиздигнеш в йерархията след време. Успех ти пожелавам. 8-)

tyo написа:
В тази тема, има "специално място" за BOSS Марин Гинчев и фирмите му Матеко и Бетонстрой.

:lol: :lol: :lol: Дааа, тук имаме даже един лаф "Ако ти се работи за без пари, отиди в Матеко-то" :lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Юли 2011, 00:11 
Telnet user
Аватар

Като за места в които не си струва да работиш бих добавил Мегапорт и Екстрапак, не съм бил техен работник но съм работил там чрез външна фирма по поддръжка. Общо взето каквото отношение съм видял в чужбина към работника тук никъде не съм го видял...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Юли 2011, 08:33 
Telnet user
Аватар

tyo написа:

Забрави и МиХ :) Темата е за некоректни работодатели от Велико Търново :D :D :mrgreen:

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Юли 2011, 15:23 
Бай Цецо
Аватар

А за шивашките фирми какво ще кажете? Било то в Горна Оряховица или Велико търново.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 25 Юли 2011, 19:34 
Telnet user
Аватар

Моля, разяснявайте защо фирмите са некоректни. Целта е да помогнем на хората, не да ги объркаме. Какво за този Марин Гинчев?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Юли 2011, 07:35 
Telnet user
Аватар

donomar написа:
Моля, разяснявайте защо фирмите са некоректни. Целта е да помогнем на хората, не да ги объркаме. Какво за този Марин Гинчев?

Глупаци,идиоти,мизерници,боклуци,нещастници.......това са обръщенията на "работодотеля" Гинчев към работниците му........... друго за коректност да говорим ли?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Юли 2011, 09:37 
Forum Administrator
Аватар

На хората, работили за него в Русия и Германия още дължи пари.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Юли 2011, 10:11 
Telnet user
Аватар

Това е фиша ми от сегашната месторабота. Парите са малко за това което се изисква от мен, но за момента е добре и комунизъма още е жив във това предприятие. Сега като се замисля предпочитам да редя банани и портокали във Кофланд за 500 лв. отколкото да изработвам матрици струващи хиляди левове за 429,99 лв. чисто!
http://mikobe.snimka.bg/details/obshti.534582.24378393

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 26 Юли 2011, 16:44 
Telnet user
Аватар

mikobe написа:
...

Членски внос КНСБ :lol:

Че има ли, изобщо профсъюзи в България?!?!?
За къв ***дей плащаш членски внос?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2011, 22:15 
Telnet user
Аватар

Браво на автора за темата! Много е полезна! Стига само да се дават точни, обосновани и коректни мнения.

В момента се сещам само за Цептер (Zepter). Има постоянно обяви за всички градове за търговски сътрудници. Когато те поканят на интервю, направо те канят да ти презентират продуктите им. Имаш само граждански договор и печелиш само процент от продажбите. Тоест си умираш гладен. Толкова негативни мнения има за фирмата,че постоянно пуска дори обяви от други имена и адреси. Толкова са жалки,че дори в сайта bgrabotodatel ако сте го посещавали, сами си пишат коментари и си дават оценка. #-o :lol: :lol: Дават подараци на техни служители да пишат положителни коментари в интернет. Просто подобна работа не става дори и за допълнителен доход. Аз и моя приятелка схе ходили и се уверихме лично за всичко писано преди това. :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа