forum.gorna.net

Free зоната за Телнет клиенти.
Дата и час: 16 Дек 2018, 06:57

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Режим на клавиатурата:

Правила на форума

Натиснете за да видите правилата

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2011, 13:39 
Telnet user
Аватар

Ясно. БлагодаряИзображение
Tочно алуминиева едностенна е каплата. Ще пробвам да я направя, тука намерих едно упътване.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2011, 17:59 
Telnet user
Аватар

Привет!
Подходяща ли е бяла литиева грес за смазване на жилата(скоростни и спирачни)... т.е. по кой компоненти е безопасно да я използвам без да ги повредя(може ли да си смажа и болтовете с нея)? Двама познати ми казаха, че не трябвало да се нанася с гола ръка... вярно ли е?
Това е въпросната грес: http://weldtite.co.uk/products/detail/l ... rease-100g

Offtopic: Можете ли да ми кажете за какво се използват тези инструменти?
http://imageshack.us/photo/my-images/710/spa3834.jpg/

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2011, 20:14 
Telnet user
Аватар

gresta stava za vsichko ne se pritesnqvai smazvai. A tova koeto si pokazal e kombinirano nojche no ne ti vyrshi rabota za koleloto.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2011, 10:08 
Telnet user
Аватар

Пешо от долнооряховска може ли да центрова капли, регулира преден и заден дерайльор, сменя спици и т.н.?
Предполагам говорим за магазина, който е от лява страна на долнооряховска, при положение, че отиваме в посока към Захарни заводи, нали така?
Питам, защото ходих веднъж при него с молба да ми регулира задния дерайльор и той ми каза, че не извършва ремонти... а след това, когато ходих за части с цел да си го поправя сам... правеше един велосипед 8)
Та мога ли да разчитам на него за качествен ремонт?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2011, 10:29 
Telnet user
Аватар

Твърдо не. Върви в Горгона - Велико Търново, намира се на ул.Зеленка. В Горна където и да си дадеш колелото на поправка, ще ти го опропастят:)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2011, 12:31 
Telnet user
Аватар

Подкрепям Ръсти, тук в горна не си оставяй колелото в магазин, защото са мародери и нищо не разбират.

Моята гимназия

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2011, 01:15 
Telnet user
Аватар

Реших да споделя какво стана с ремонта на велосипеда ми.
Закарах го в Горгоната за центровка на двете капли и регулиране на скоростите.
Казаха ми, че центровката е по 5 лв. на капла.
Когато отидох да си го взема, ми казаха колко струва всичко и излезе, че центровката е 12 лева... естествено попитах защо(да не би да са сменяли спици или нещо друго), а те ми отговориха, че нищо не е сменяно... такава е тарифата и когато отворих тема какво сме се разбрали(по 5 лв. на капла)ми отвърнаха простичко "не си разбрал добре или не си чул".
Моите спици са леко ръждясали всичките и се вижда, че нито една не е сменена. Завъртях каплите още в магазина и си мотаеха както и преди без грам разлика. Обясниха ми, че каплите са центровани, но мотаят ГУМИТЕ, т.е. гумите са криви, а каплите са прави, което е най-голямата глупост, която съм чувал, тъй-като супер много ми опират калодките на спирачките(V-Break)в каплите и това беше причината да отида да ги центроват.
След регулирането на скоростите ми отпадна първата и последната скорост от задната касета. Обяснението беше, че фабрично венците са дефектни и винаги е било така. Обясних им, че ВИНАГИ съм си имал всички скорости и съм превключвал много гладно от една на друга(оригинални са на SHIMANO, велосипедът е закупен с тях)... но те продължиха да ме убеждават, че нещо съм в грешка и се бъркам, явно не съм ги ползвал тези венци досега и затова не съм разбрал, че не работят. А фактът, че за да сменя скорост се налага да прещраквам по два пъти ръкохватките ще го оставя без коментар...
Причината да отида за регулиране на скоростите е, че ми ръждясаха жилата и този път си закупих неръждаеми на Jagwire по 3.50 бройката и когато проверих дали са същите, се оказа, че са ги сменили с някакви обикновени. Разбрах по това, че на оловното топче имаше буква J, а сега я няма на нито едно жило... пък и самото жило няма как да се сбърка на външен вид... тези, които са ми поставили сега са пълен боклук...

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2011, 06:36 
Telnet user
Аватар

Явно вече май свичко само трябва да се учим да правим.. :shock:

Моята гимназия

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2011, 20:09 
Telnet user
Аватар

оста ти е крива брато... не знам какво ти е колелото,но ако движението му е неподдържано и в ужасно състояние,нормално е да не им се занимава....щото като е занемарено колелото и най-простите ремонти са истински кошмар 8-)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа