forum.gorna.net

Free зоната за Телнет клиенти.
Дата и час: 17 Дек 2017, 17:38

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Режим на клавиатурата:

Правила на форума

Натиснете за да видите правилата

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Май 2014, 16:01 
Telnet user
Аватар

Здравейте, колеги. Бих искал тук да ви се оплача от един от локалните вело магазини в градчето, надявам се други хора да не правят същата грешка като моята.
Поставям Линк към моята история, която е малко разтеглена.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Май 2014, 16:38 
Telnet user
Аватар

За магазина над полицията ли става дума :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Май 2014, 17:54 
Telnet user
Аватар

Няма да споменавам, всеки сам лесно ще се досети :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Май 2014, 17:55 
Telnet user
Аватар

Дай шанс и на хората които нямат Фейсбук да прочетат това което си написал.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Май 2014, 19:30 
Telnet user
Аватар

Цитат:
Купуване на велосипед - повече наука или късмет.
9 май 2014 г. в 16:49

На кратко една история от близките изминали празници и как късмета (липсата на такъв) надви "науката".
Решението за покупката е взето, избор за вело магазин - работещите по празниците магазини в областта бяха 2. След разходка до небезизвестната Горгона във Велико Търново се оказа, че няма подходящ размер велосипед за моята скромна финансова възможност. При оглед в родния град, един единствен вело магазин бе с отворени врати (не беше магазинът на главния булевард). Посрещна ме приятна възрастна жена, показа ми магазина и няколко подходящи екземпляра, но въпреки това се обади на "шефа". Наложи се да дойда втори път след около 15-20 минути и собственикът ми отдели внимание при крайния избор: критериите бяха цена, компоненти и на последно място визия. Избрах, пробвах размер на рамка - добре, педали нямаше сложени и на вън ръмеше, за това не можах да го пробвам/покарам. Явно тук се оказа голямата ми грешка. При уточняване детайлите по гаранцията, бях запитан да заплатя пълната сума за колелото и след близо 1 час ще бъде готово за каране. Ефектиран от новото си колело, платих си най-радушно и се върнах след час. Първото каране до вкъщи (5 минути), установявам неудобство в позицията на каране. Проучих въпроса в интернет и се оказа ниско кормило. На следващия ден съм в същия магазин, приеха ми молбата (собственика) за смяна на елемент от кормилото с по-подходящо с доплащане от моя страна. Речено сторено, колелото стана по-приятно за каране. Ден трети: каране около нови 5 минути и забелязвам стържене на веригата в преден деклашор. Проучване в интернет за настройки на деклашор, леко оправяне на проблема от моя страна, но крайния резултат незадоволителен. Ново посещение при собственика, при което ми се отговаря: "Покарай 1 месец и жилата, и подвижните елемнти ще се наместят, ако пак не е добре, ела. Все пак аз не съм механик, ела когато той е тук". Прибрах се разочарован, огледах колелото на спокойствие и забелязах следните неща: предна дискова спирачка - опира в накладка при свободно въртене, при стискане на спирачката - леко кривене на диска; веригата опира стабилно в деклашор при най-голям преден венец без значение задните венци; хубаво ожулено място в областта на преден амортисьор. Ден 4-ти, отивам в магазина надъхан за възмездие, за щастие вело механикът беше в магазина, обясних му болежките си, а той от своя страна се опита да ме убеди в нещо друго. Собственикът се застъпи и пое случая, колелото беше готово за няколко часа. Проблемите с деклашора бяха най-накрая оправени, дисковата спирачка също беше настроена най-накрая. Попитах най-учтиво собственика "А това ожуленото как е станало?", започна се един безсмислен разговор, как аз съм паднал, изтървал съм колелото и накрая "Дефекти по боята се гледат още в магазина", при което се прибра и така приключва случая.
Неприятните моменти от откриването на дефектите и проблемите на чисто ново колело не бяха малко, дори успяха да развалят цялата еуфория от закупуването му. Извода от цялата история, поне за мен: След цялото четене как да изберем правилния велосипед, трябва да знаем и как да избирамеправилния вело магазин. При липса на пробно каране, много от проблемите на велосипеда остават скрити. Разочарованието от нов велосипед, който все те кара към същия магазин за ремонти, е голямо и много неприятно. Останах с впечатлението, че не ми достигна късмет с избора на колело, надявам се да нямам причини да ходя отново в същия магазин, нито за ремонт, нито за аксесоари и др.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Май 2014, 19:35 
Telnet user
Аватар

Аз пък смятам че хората в магазина са ти обърнали достатъчно внимание. Това че ти си бил неподготвен за покупката и си действал прибързано и емоционално си е лично твой проблем.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Май 2014, 20:25 
Telnet user
Аватар

Според парите и качеството. Жалко, но вярно. Бизнеса е принуден да продава некачествени продукти за сметка на цената, защото клиентите не може да си позволят качество. Между другото и аз имам някакво усещане, че става въпрос за магазина над полицията, който преди беше на автогарата.... моето мнение за тях също не е добро. Не знам, защо автора не жале да сподели магазина, но си е негово решение.

This earth is my country where everyone should be free
No more hypocrisy this world's falling into agony!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Май 2014, 22:18 
Telnet user
Аватар

glumper написа:
Аз пък смятам че хората в магазина са ти обърнали достатъчно внимание. Това че ти си бил неподготвен за покупката и си действал прибързано и емоционално си е лично твой проблем.

Естествено, че ще обърнат внимание. Все пак са ми продали велосипеда с гаранция и го водя за настройки, които принципно е трябвало да бъдат направени преди пускането му в продажба. Не е въпросът колко сериозни или малки са били проблемите, а именно: купуваш, сядаш-проблем,завърташ педалите-проблем,завърташ предна гума-проблем. Редно ли е?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 09 Май 2014, 22:44 
Telnet user
Аватар

Кажи колко пари даде за колелото да си направим извод. Не знам защо се оплакваш конкретно от магазина - очакваш при сухо време да покараш в квартала и да върнеш колелото с видими следи от каране ли? Някакво одиране като е имало, какво щеше да има след 10 мин пробно каране - мисля, че по-забележими следи за евентуалния следващ купувач. Почти съм сигурен, че си купил от най-евтиния китайски модел и очакваш всичко да е изпипано като в списание. Време е да разбереш нещо, от което милиони хора се оплакват в китайските стоки - изглеждат добре на вид, но като ги придобиеш разбираш защо са евтини. Всяка дреболийка, която може да е крива, недоправена или недомислена е такава.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 10 Май 2014, 18:19 
Telnet user
Аватар

Dr. Watson написа:
Кажи колко пари даде за колелото да си направим извод. Не знам защо се оплакваш конкретно от магазина - очакваш при сухо време да покараш в квартала и да върнеш колелото с видими следи от каране ли? Някакво одиране като е имало, какво щеше да има след 10 мин пробно каране - мисля, че по-забележими следи за евентуалния следващ купувач. Почти съм сигурен, че си купил от най-евтиния китайски модел и очакваш всичко да е изпипано като в списание. Време е да разбереш нещо, от което милиони хора се оплакват в китайските стоки - изглеждат добре на вид, но като ги придобиеш разбираш защо са евтини. Всяка дреболийка, която може да е крива, недоправена или недомислена е такава.

Брей, не знаех че Крос ООД (Cross) е китайска марка, следващия път ще страня от техни продукти.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 10 Май 2014, 23:48 
Telnet user
Аватар

Напиши писмо-оплакване до Крос ООД тогава. За препоръчване е на хартия, а не електронно, защото второто най-вероятно ще бъде изтрито от някоя секретарка.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 11 Май 2014, 10:28 
Telnet user
Аватар

Според мен всичко което влиза в гаранцията както сам спомена е оправено. Ожулването не зависимо кога е направено. Дали или след покупката си е лично ваша грешка. както сам подредихте критериите ЦЕНА/КОМПОНЕНТИ/ВИЗИЯ следователно на последно място ви е било в главата да огледате въпросния велосипед. Спокойно е можело след сглобяването да не бързате да се качвате а да го огледате за последно и тогава да тръгнете към вас. За останалите проблеми са ви обърнали внимание достатъчно и са били отстранени. Следователно не виждам с какво магазина ви е ощетил.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа