forum.gorna.net

Free зоната за Телнет клиенти.
Дата и час: 14 Дек 2018, 14:39

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Режим на клавиатурата:

Правила на форума

Натиснете за да видите правилата

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 06 Юни 2006, 21:53 
Telnet user
Аватар

Доколко вредят цигарите на бодибилдинга?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: 06 Юни 2006, 22:19 
Telnet user
Аватар

Nod32 написа:
Доколко вредят цигарите на бодибилдинга?
Ся според мен това си е лично мнение но мисля че спира растежа на мускулите или го забавя.Пак казвам лично мнение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2006, 23:37 
Telnet user
Аватар

ДА ти кажа имам един приятел дет пуши и то по много и кат доиде в залата и дига с някви луди тежести и си расте нормално ,не се задъхва ...
обаче мен ако питаш цигарите са пълен ташак и вредят много на организма
ако сега дигаш и пушиш и си мислиш че сичко е 6 то след време повярваи ми няма да е така 1000%

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2006, 23:59 
Telnet user
Аватар

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2006, 01:28 
Аватар
Значи не се занимавам с бодибилдинг, занимавам се с биология. Ето какво пише в учебника:

Никотинът предизвиква спазми на коронарните артерии, които кръвоснабдяват стената на сърцето, повишава степента на възбуждане на сърдечния мускул и е причина за по-бързо настъпване на умора на миокарда [сърдечния мускул], понижаване на неговата трудоспособност. Никотинът способства за развитие на Бюргерова болест, при която се изменят стените на кръвоносните съдове предимно на долните крайници. Нарушава се нормалното им кръвоснабдяване. В някои случаи се налага дори ампутация на засегнатия крайник.

Според мен независимо тренираш ли нещо, или не - пушенето си е боклук от секъде. Освен ако не си пияница - тогава пушиш, за да ти станат белите дробове черни, че да можеш да пиеш повече :lol:

Върнете се в началото

Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2006, 04:20 
Telnet user
Аватар

DoC написа:
Значи не се занимавам с бодибилдинг, занимавам се с биология. Ето какво пише в учебника:

Никотинът предизвиква спазми на коронарните артерии, които кръвоснабдяват стената на сърцето, повишава степента на възбуждане на сърдечния мускул и е причина за по-бързо настъпване на умора на миокарда [сърдечния мускул], понижаване на неговата трудоспособност. Никотинът способства за развитие на Бюргерова болест, при която се изменят стените на кръвоносните съдове предимно на долните крайници. Нарушава се нормалното им кръвоснабдяване. В някои случаи се налага дори ампутация на засегнатия крайник.

Според мен независимо тренираш ли нещо, или не - пушенето си е боклук от секъде. Освен ако не си пияница - тогава пушиш, за да ти станат белите дробове черни, че да можеш да пиеш повече :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2006, 23:03 
Telnet user
Аватар

ИзображениеНа 40год.. на ден не пада под 2-ве кутии цигари..

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2006, 23:07 
Telnet user
Аватар

MobbDeep написа:
ИзображениеНа 40год.. на ден не пада под 2-ве кутии цигари..

познавам го :)) даже съм тренирал с него ;]

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Юни 2006, 23:09 
Telnet user
Аватар

аз съм чувал за него.. но не го познавам лично.. :lol:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2007, 09:21 
Telnet user
Аватар

Тютюнопушенето вреди на белите дробове и сърцето но не и на мускулите,но пак не е и много хубаво да пушиш по 2 кутии на ден... :?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Сеп 2007, 23:14 
Telnet user
Аватар

Ха откаде да знам - не пуша! :lol:

Не ме интересува че говорят зад гърба ми,значи още са зад мен!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2007, 08:58 
Telnet user
Аватар

BaT_LyuU написа:
ДА ти кажа имам един приятел дет пуши и то по много и кат доиде в залата и дига с някви луди тежести и си расте нормално ,не се задъхва ...
обаче мен ако питаш цигарите са пълен ташак и вредят много на организма
ако сега дигаш и пушиш и си мислиш че сичко е 6 то след време повярваи ми няма да е така 1000%

Абе друго си е да отидеш да избягаш 2-3 обиколки на стадиона...съмнявам се да е пак толква издръжлив както като вдига тежести...е зависи от кога пуши,но все пак...Така мисля аз

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2007, 10:16 
Telnet user
Аватар

Помнете пушачите имат 2 черни дроба :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2007, 08:41 
Telnet user
Аватар

Не вреди никак, ако се има предвид само това, за което питаш. Така, като "вдигането", за което сте големи специалисти повечето тук, не е от спортовете свързани с максималното кислородно потребление и усилията са на анаеробна основа. Вреди ако се занимаваш с функционални спортове

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2007, 11:17 
Telnet user
Аватар

Ба кото и да си говорим нее хубаво да пушиш и тва е :lol:

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2007, 11:26 
Telnet user
Аватар

Единственото хубаво на пушенето е че след ядене помага за бързото разграждане на храната .. :D

http://moetogadje.com/link.php?id=1415 <-- Не цъкайте тук :)

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Окт 2007, 21:58 
Telnet user
Аватар

BROWN TEAM написа:
Не вреди никак, ако се има предвид само това, за което питаш. Така, като "вдигането", за което сте големи специалисти повечето тук, не е от спортовете свързани с максималното кислородно потребление и усилията са на анаеробна основа. Вреди ако се занимаваш с функционални спортове

А ти като си голям специалист ,кой ти каза че тези които се занимават с фитнес не включват в тренировката си кардио упражнения?

Аеробни / анаеробни тренировки - с какво са полезни?
Плюсове на аеробните и анаеробните натоварвания
От: Владимир Недков Публикувано: 04 Юни 2007

"Да правя ли аеробна тренировка или не? Кардио ли да бъде или с по-ниска интензивност?" В този материал ще намерите отговорите на тези въпроси и ще разберете какви плюсове и минуси има тренирането с аеробен катаболизъм на глицерол и гликоза. Ще разберете и какво означават последните думички. Приятно четене!
Какво е аеробна тренировка и какво анаеробна (малко химия за начинаещи)?
Аеробната тренировка е вид тренировка, подтикваща тялото да използва аеробен катаболизъм на енергоносителите глицерол и гликоза, за да произведе енергия.

Гликозата се набавя при разграждане на енергийните запаси от гликоген в мускулната и чернодробна тъкани и постъпвайки в кръвта, достига до работещите мускули. Последната отделя 4 ккал енергия.

Глицеролът е вторичен продукт на разграждането на мазнините (триглицеридите), склaдирани в мастните тъкани. Обикновено една молекула мазнина доставя на тялото една молекула от алкохола глицерол и три мастни киселини с обща калоричност 9 ккал.

Разграждането на вещества по този метаболитен път се нарича клетъчно дишане. Този процес има няколко фази за успешното приключване на някои, от които е нужен кислород. Ако в даден момент кислородът се изчерпа, в мускулната тъкан (става дума за скелетните мускули) започва да се образува млечна киселина. Колкото по-голямо е количеството освободена енергия с произход гликоза и по-ниско количеството кислород, налично в мускулните клетки, толкова повече млечна киселина се образува. Когато клетките (включително мускулните) работят в режим на недостиг на кислород говорим за анаеробен катаболизъм.

Тренировки с кратка продължителност и големи натоварвания се наричат анаеробни тренировки.

При аеробната тренировка се отделят малки количества енергия и въглероден диоксид, които ние издишаме. При анаеробната тренировка се отделя голямо количество енергия и млечна киселина, която складираме и на порции отнасяме за преработка в черния дроб.

Какво е аеробна тренировка и какво анаеробна (малко спортна физиология за начинаещи)?
Аеробните тренировки са такъв тип тренировки, в които мускулната тъкан работи с умерена интензивност и е обилно кръвоснабдена от сърцето, работещо в режим на висока интензивност. При такъв тип тренировки диафрагмата работи, като постоянно доставя нови и нови порции въздух, от който белите дробове извличат кислород, с който непрестанно обогатяват кръвта. Става дума за учестено дишане при висок пулс и постоянно кръвно налягане в комбинация с активно кръвоснабдяване на работещите мускули.

Анаеробните тренировки са такъв тип тренировки, в които мускулната тъкан работи с висока интензивност и кратък интервал, през който има огромно завишаване в тонуса на работещата мускулатура. Повишаването на пулса е закъсняващо, а белодробното обогатяване на кръвта с кислород е недостатъчно, за да осигури достатъчно количество за аеробно разграждане на гликоза. Налягането в кръвоносната система също се увеличава пиково и остава по-високо от нормалното няколко минути след анаеробното натоварване. Налягането постепнно се нормализира, а след него и пулса. Това се случва след направата на серия с 6-10 повторения избутване на щанга от лег например.

Какво е кардио тренировка?
Кардио тренировката е аеробна тренировка с по-висока интензивност и умерена продължителност (до 60 мин). Обикновенно се говори за тренировки с пулсова честота между 120 до 165 удара в минута или между 55 до 75% от максимално допустимия пулс за възрастта.

Ето какви плюсове има правенето на аеробни тренировки:
1. При отслабващи:

Тонизират мускулите в тялото и подобряват циркулацията на кръвта, като понижават кръвното налягане
Подобреното кръвообращение подобрява метаболизма на мазнините особено, ако спортуващия спазва хранителен режим с контрол над въглехидратите
При по-възрастни индивиди и деца се наблюдава укрепване на костната система в следствие повишеното кръвоснабдяване на костната тъкан (при наличие на достатъчно калций в диетата)
Подобрява способността на клетките да използват триглицериди (мазнини) за гориво, намалявайки използването на гликоген извън работещите мускули (чрез локална редукция на мазнини)
Складирането на повече гликоген в мускулите (ако няма конрол над въглехидратите) води до по-висока аеробна издръжливост, което отлага момента на включване на мазнините в аеробния метаболизъм, сиреч забавя отслабването
Понижава риска от инфаркт на миокардата
Повишава броя на червените кръвни клетки и намалява оксидативния стрес
2. При покачващи мускулна маса:

Складирането на повече гликоген в мускулите (при високи нива на въглехидратите в храната) води до по-висока аеробно-анаеробна (смесена) издръжливост, но отлага момента на включване на мазнините в аеробния метаболизъм
Подобрява скоростта, с която се възстановяват мускулите след изпълнение на упражнения при високо интензивно натоварване (с анаеробен и смесен характер)
Увеличава дебита на кръвоносните съдове в мускулатурата (увеличена капиляризация), като позволява по-добро кръвоснабдявяне
3. При поддържащите форма:

Тонизират мускулите в тялото и подобряват циркулацията на кръвта, като понижават кръвното налягане
Подобреното кръвообращение подобрява метаболизма на мазнините особено, ако спортуващия спазва хранителен режим с контрол над въглехидратите
Подобрява скоростта, с която се възстановяват мускулите след изпълнение на упражнения при високо интензивно натоварване (с анаеробен и смесен характер)
При по-възрастни индивиди и деца се наблюдава укрепване на костната система в следствие повишеното кръвоснабдяване на костната тъкан (при наличие на достатъчно калций в диетата)
Понижава риска от инфаркт на миокардата
4. При оформящите:

Увеличава дебита на кръвоносните съдове в мускулатурата (увеличена капиляризация), като позволява по-добро кръвоснабдявяне
В заключение:
Излиза, че няма причини да не включите аеробни тренировки към своята фитнес програма. По-добре се огледайте за следващата статия "Видове аеробни тренировки", където ще може да научите какви аеробни тренировъчни занимания е възможно да практикувате в родните спортни центрове (а и не само родните).

Не ме интересува че говорят зад гърба ми,значи още са зад мен!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа